Snowboardcrossařka Adamczyková dojela druhá v Cortině d'Ampezzo

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková se ve Světovém poháru vrátila na stupně vítězů. Necelý týden po pádu ve čtvrtfinále v Sierra Nevadě dnes dojela druhá v Cortině d'Ampezzo. Ve finále nestačila jen na Britku Charlotte Bankesovou, která byla v cíli o 17 setin sekundy dříve.

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková.

Úřadující mistryně světa Adamczyková po sedmém místě v kvalifikaci musela na poměrně krátké trati od začátku hodně bojovat. Ve čtvrtfinále sice dlouho vedla, ale pak ji soupeřky dojely a v závěru těsně uhájila postupovou druhou příčku před Australankou Miou Cliftovou. V semifinále naopak útočila ze zadních pozic a postupně se propletla až na první místo.

Ve velkém finále znovu odstartovala nejlépe a vypracovala si náskok. O ten však přišla a v závěrečném souboji trojice jezdkyň nestačila na mistryni světa z roku 2021 Bankesovou. Naopak olympijskou šampionku z Pchjongčchangu 2018 Michelu Moioliovou z Itálie udržela za sebou.

Adamczyková, která kvůli účasti v televizní taneční soutěži vstupovala do sezony později, byla na stupních vítězů počtvrté ze šesti letošních startů. Olympijská vítězka ze Soči 2014 napodobila druhá místa z Gudauri a prvního závodu v Sierra Nevadě. Jejím jediným vítězstvím v aktuálním ročníku SP zůstává lednový úspěch ze Svatého Mořice. V celkovém pořadí si polepšila o dvě místa na čtvrtou příčku.

Ve vyřazovacích jízdách dnes za umělého osvětlení závodili také Radek Houser a Kryštof Choura, oba vypadli v osmifinále. Lépe si vedl Houser, který se dlouho držel na postupové pozici, ale v cílové rovince podlehl Francouzi Julienu Tomasovi. Choura byl ve svém osmifinále čtvrtý.

Už pátou výhru v této sezoně si připsal Kanaďan Eliot Grondin, který tak navýšil své vedení ve Světovém poháru. Těsně druhý byl Američan Jake Vedder. Vyhrál král této sezony Eliot Grondin z Kanady těsně před Američanem Jakem Vedderem. Třetí skončil Australan Jarryd Hughes.

Světový pohár ve snowboardcrossu bude pokračovat příští týden v rakouském Montafonu.