Rubriky:

Esport

Šampion ve hře Hearthstone dostal zákaz účastnit se turnajů. Mohla za to jeho manželka?

24. června 2020 20:44 - Praha

Známou karetní hrou cloumá skandál. Finský hráč a úspěšný streamer Janne "Savjz" Mikkonen dostal od společnosti Blizzard zákaz účastnit akcí spojených s populární hrou Hearthstone. Dvaatřicetiletý reprezentant týmu Liquid tvrdí, že je to kvůli jeho manželce. Ta si totiž v minulosti veřejně na sociální síti Twitter stěžovala na vedení kalifornské firmy. Poté, co se celý případ zmedializoval, Blizzard Mikkonena i jeho ženu ze seznamu nechtěných osob stáhl.

 

@Savjz, Facebook

Mikkonenova žena, vystupující pod přezdívkou ZerinaX, si minulý rok veřejně na sociální síti Twitter postěžovala na vedení Blizzardu kvůli tomu, že byla společně s asi dalšími 800 zaměstnanci propuštěna v rámci úsporných opatření.

Blizzard Mikkonena následně zařadil na takzvaný „Blacklist" a přestal ho zvát na své podniky. ZerinaX se rozhodla celou situaci po nějaké době zmedializovat a v úterý na Twitter napsala, že kalifornská společnost se tak rozhodla kvůli její dřívější kritice.

Podle nejčerstvějších informací se firma za své jednání omluvila a pro finského sympaťáka znovu otvírá své dveře. Podle Blizzardu Savjz na žádném oficiálním seznamu nikdy nebyl a rozhodnutí nepozvat ho na eventy bylo vždy učiněno konkrétními osobami, které za to nesly vlastní odpovědnost.

Bývalý mistr světa vs. úřadující mistr ČR. Finále Samsung Letní sklizně zná vítěze

Mikkonen omluvu firmy přijal a na sociální sítě fanouškům vzkázal, že Hearthstone má rád a doufá, že bude v budoucnu dál zván na podniky stejně, jako v minulosti.

Janne "Savjz" Mikkonen je jeden z nejstarších a nejznámějších playerů Hearthstone. Hrál ji už od oficiální beta verze v roce 2013. Jako profesionální gamer získal mezi lety 2013-2016 několik velkých titulů a stal se jednou z nejpopulárnějších postav celé komunity. Jen za turnaje si během kariéry vydělal přes 130 000 dolarů (asi 3 miliony korun). V současnosti streamuje své hraní na sociální síti Twitch, i tam patří k jedněm z nejúspěšnějších.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.