Rubriky:

Esport

Známá organizace otevírá první českou esportovou školu

4. srpna 2020 15:28 - Praha

Známá esportová organizace eSuba otevírá první českou školu pro plejery. Projekt s názvem eSuba Esport Univerzita láká mladé hráče, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti v League of Legends. Zástupci špičkového českého týmu plánují v budoucnu svou nabídku lekcí rozšířit o další esportové tituly.

 

Lekce nové eSuba Esport Univerzity povede kouč LoL sekce Tomáš "Nightshare" Kněžínek. Šestadvacetiletý profesionální trenér dovedl organizaci v roce 2017 a 2018 ke dvěma mistrovským titulům, zkušeností s League of Legends v roli trenéra má tedy na rozdávání.

V esportové škole pro mladé talenty ho má doplnit mentální kouč Miroslav Nečas. eSuba podle svých webových stránek slibuje tréninky jednotlivců i celých týmů. Lekce se mají zaměřit na zlepšení jednotlivých herních dovedností, výuku teorie i rozbory záznamů jednotlivých střetnutí.

Mentální trénink frčí v Entropiqu. Expertka prozradila, co je nejdůležitější

Nabídka tréninkových programů se má v budoucnu rozrůst i o lekce v CS: GO, Fortnite a Hearthstone. Esportové školy nejsou v zahraničí ničím neobvyklým. V zámoří například esportové výukové programy nabízejí jak soukromé organizace, tak střední i vysoké školy.

Esport lze studovat i jako univerzitní obor ve Velké Británii. Nový program zaměřený na virtuální soutěžení má v nabídce například Staffordshirská univerzita v Londýně.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.