Rubriky:

Esport

Slovenský závodník Prešnajder bude jezdit za Ferrari Esports

1. září 2020 18:12 - Praha

Poprvé v historii se do kolotoče formule 1 zapojí zástupce Slovenska. Virtuální jezdec Filip Prešnajder bude v nadcházející sezoně závodit za Ferrari Esports. Italská stáj si ho vybrala v draftu F1 Esports.

 

@FerrariEsports, Twitter

Ve vstupním draftu si stáje formule 1 vybíraly ze 45 závodníků, volba nakonec padla na 11 z nich. Legendární italská stáj Ferrari ukázala na talentovaného Filipa Prešnajdera.

Slovenský jezdec se v minulé sezoně představil v dobrém světle ve výkonnostně nižší sérii Challengers Series, Prešnajder opanoval hned čtyři podniky a vyhrál celkové hodnocení šampionátu.

„A je to venku, spojuji se s Ferrari Esports pro sezonu 2020 v divizi Pro! Jsem velmi rád za tuto šanci. Udělám vše, co bude v mých silách, abych týmu pomohl vyhrát šampionát," napsal Prešnajder na Twitter.

V týmu Ferrari bude Slovákovi dělat parťáky italská dvojice David Tonizza a Enzo Bonito. Jezdce v nadcházející sezoně šampionátu čeká celkem 12 virtuálních Velkých cen.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.