535 výher v řadě! Série zázračného FIFA chlapce skončila

16. února 2021 15:07 - Praha

I tahle série musela někdy skončit. Jen málo uvěřitelný počin má na kontě dánský hráč Anders Vejrgang. Patnáctiletý plejer esportové sekce fotbalového klubu RB Lipsko zakončil své tažení víkendovou FIFA ligou, které stanovilo nový světový rekord. Jeho šňůra bez porážky se nakonec zastavila na čísle 535.

 

@rblz_anders, Twitter

Víkendová FIFA liga je soutěž, ve které hráči během víkendu nastoupí k 30 zápasům a z nich pak započítávají body podle poměru vítězství a proher. Milníkem pro velkou část plejerů je pak poměr 30:0, tedy 30 výher a žádná porážka.

Naprostým fenoménem virtuálního fotbalu se v posledních měsících stal patnáctiletý Vejrgang, který sbíral výsledky 30:0 několik týdnů v řadě. I jeho série ale musela někdy skončit.

Historický Vejrgangův zápis nakonec zastavil o tomto víkendu hráč s přezdívkou Damesheet. Ten mladému Dánovi v prvním poločase dokonce nedovolil ani vystřelit na bránu. Vejrgang nakonec ze zápasu odešel s porážkou 1:5. Světový rekord ve víkendové FIFA lize je tak stanoven na 535 výhrách v řadě.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Patička stránky: