Velký zájem! Do esportové ligy v LoL se přihlásilo více než 100 českých středních škol

17. února 2021 12:24 - Praha

Středoškolská Esport liga ve hře League of Legends hlásí rekordní účast. Do nové soutěže, která vznikla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR se přihlásilo 106 týmů. Oproti loňskému pilotnímu ročníku se nárůst účastníků téměř ztrojnásobil.

 

@Esport liga

Enormnímu zájmu o Esport ligu zřejmě pomohla pandemie koronaviru. Zatímco školy a sportoviště zejí prázdnotou, studentům středních ročníků zůstalo online prostředí jako jedno z mála míst, kam se můžou uchýlit za zábavou.

„Cílem je nabídnout jedinečnou možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a vyniknout v celorepublikové soutěži," hlásí organizátoři.

Jak bude liga probíhat?

Každý týden se budou vysílat vždy dva vybrané zápasy za asistence profesionálních komentátorů, a to na streamovací platformě Twitch. Díky tomu mají vybraní studenti poprvé jedinečnou možnost zažít pocit pravého profesionálního hráče.

Liga začíná základní částí, ve které se školní týmy rozdělily do šestnácti skupin po šesti až sedmi týmech, které se mezi sebou utkají stylem každý s každým. Vždy pouze nejlepší dva celky z jednotlivých skupin postupují do vyřazovací části, ve které se 32 týmů utká v pavouku o titul a hodnotné ceny.

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Patička stránky: