Živě

I poslední krok zvládli! Češi slaví velký triumf

27. června 2021 22:10 - Liberec

Hotovo, historický český postup mezi esportovou elitu je realitou. Liberečtí Sinners vyhráli ESEA Premier, druhou nejvyšší soutěž v online hře CS:GO. V nedělním večerním velkém finále si poradili s polskými AGO 3:0 a postoupili tak do srpnového klání ESL Pro League, top kategorie světového Counter-Striku.

 

@playzone.cz

Pětice ze Sinners - Tomáš ´oskar´ Šťastný, Adam ´NEOFRAG´ Zoufar, Max ´SHOCK´ Kvapil, Sebastian ´beastik´ Daňo, Jindřich ´ZEDKO´ Chyba - na cestě k triumfu v kultovní střílečce zvládla porazit i německé Big, poprvé tak pokořila celek z elitní světové desítky.

Polskou sestavu AGO přemohli vzhledem k vývoji soutěže dokonce dvakrát. Do finále šli s ohledem na systém soutěže s náskokem 1:0. Byli tak odměněni za to, že pavoukem ve vyřazovací části postupovali bez zakolísání. Na dvou mapách (Nuke, Vertigo) pak zvítězili 16:8 a 16:12 a bylo vcelku rychle rozhodnuto.

https://www.facebook.com/sinnersesports/posts/642504940476697

Teď se můžou těšit na bitvy ESL Pro League, nejvyšší soutěže CS:GO. Hrát se bude v srpnu na Maltě.

Historický úspěch na dosah! Češi jsou ve velkém finále. A v něm už vedou

rob, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.