Velký úspěch. Český plejer si na The International 10 přišel na pořádný balík

13. října 2021 12:55 - Bukurešť/Praha

Velká paráda. Dvacetiletý plejer Jonáš "SabeRLight-" Volek uspěl se svým týmem Undying na akci The International 10 v herním titulu Dota 2. Český offlaner na bukurešťském turnaji obsadil se svými spoluhráči 13.-16. příčku, která týmu vynesla 600 000 dolarů (asi 13 milionů korun).

 

@Liguipedia

Největší turnaj vydavatele Valve The International patří k nejštědřeji dotovaným akcím esportového světa. I díky tomu, že do konečného prizepoolu přispívají rekreační hráči transakcemi ve hře, si účastníci v pořadí desátého ročníku rozdělí neskutečných 40 milionů dolarů (skoro 900 milionů korun).

Team Undying s českým hráčem se na akci probojoval z kvalifikace. Ve skupinové fázi se Volkovi a spol. mezi absolutní světovou elitou dařilo. Pátá příčka nakonec znamenala, že se Undying museli ve vyřazovací části spokojit s dolním pavoukem.

V prvním kole play off pak Volek a spol. narazili na Fnatic a po prohře 0:1 pro ně turnaj skončil. V přepočtu 13 milionů korun za 13.-16. příčku je ale příjemnou odměnou na cestu domů.

The International 10 pokračuje dalšími vyřazovacími zápasy, grandfinále je na programu v neděli. Nejlepší tým si odnese 18 milionů dolarů (téměř 400 milionů korun).

pb, Sport.cz

Časová osa: Esport

Filtr článků - Esport


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.