Vítkovice - Budějovice 1:2Jihlava porazila Hradec Králové, opět vyhrálo i Dynamo

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v druhé lize osmé Vítkovice na jejich hřišti 2:1 a zvítězili v devátém utkání za sebou. Dynamo má v čele tabulky nadále náskok sedmi bodů na Jihlavu, která ve šlágru 22. kola vyhrála v Hradci Králové 1:0 gólem útočníka Stanislava Klobásy z 35. minuty.

Vysočina odskočila třetím "Votrokům" na rozdíl osmi bodů. Jihlava si připsala třetí výhru z posledních čtyř duelů. Hradec Králové zvítězil v jediném z uplynulých pěti zápasů a potřetí za sebou neskóroval. V neděli ho může na třetí pozici vystřídat Varnsdorf, který doma hostí třináctou Chrudim.

České Budějovice se poprvé prosadily ve 33. minutě zásluhou Davida Ledeckého. Pětadvacetiletý útočník je se 13 brankami nejlepším střelcem druhé ligy. Dvougólové vedení obstaral o pět minut později bek Pavel Novák.

Kontaktní branka domácích přišla v 82. minutě díky obránci Michalu Surzynovi. Pátý venkovní úspěch za sebou si však České Budějovice nenechaly vzít.

"Jsme rádi, že jsme tady uspěli za tři body. Domácí obrali o body Hradec i Jihlavu. První poločas se nám povedl, sehráli jsme ho tak, jak jsme si představovali. Byli jsme jednoznačně lepší a dali dva krásné góly. Měli jsme hru pod kontrolou," hodnotí David Horejš, trenér Dynama.

"Ve druhé půli jsme chtěli zůstat stejně aktivní, což se nám zpočátku dařilo. Bohužel jsme přes možnosti nepřidali třetí gól. Domácí nesložili zbraně, snažili se a dali kontaktní gól, takže z toho nakonec bylo drama. Myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili, ale zápas nebyl jednoduchý a zkomplikovali jsme si ho sami," dodává Horejš.

Brak byl při chuti

Ústí nad Labem porazilo čtrnáctý Prostějov 2:1. Oba góly domácího celku vstřelil zadák Vojtěch Brak. Na jeho trefu ze sedmé minuty odpověděl pět minut před koncem prvního poločasu záložník Jan Vošahlík. Vítězného gólu se Brak dočkal v 69. minutě. Hosté navíc od 84. dohrávali bez vyloučeného kapitána Tomáše Janíčka. Ústí nad Labem ztrácí z páté pozice pouze dva body na Hradec Králové.

Znojmo remizovalo s Vlašimí 1:1. Domácí poslal v 51. minutě do vedení útočník Dženis Beganovič, na jehož trefu odpověděl o šest minut později záložník Ondřej Badocha.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Vítkovice - České Budějovice 1:2 (0:2)
Branky: 82. Surzyn - 33. Ledecký, 38. Novák. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Kotalík. ŽK: Květon, Celba, Surzyn, Mikula, Pašek - Novák. Diváci: 560.
Vítkovice: Květon - Celba, Mikula, Cverna, Surzyn - Pašek, Motyčka (63. Praus), Matěj, Vasiljev - Januška (77. Ožvolda) - Kaloč (77. Bzirský). Trenér: Balcárek.
České Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, Novák, Helešic (90.+2 Šplíchal) - Čavoš, Javorek - Martan (88. Brandner), Grajciar (77. Táborský), Provod - Ledecký. Trenér: Horejš.
Znojmo - Vlašim 1:1 (0:0)
Branky: 51. Beganovič - 57. Badocha. Rozhodčí: Dorušák - Pochylý, Antoníček. ŽK: Dramé - Piško, Novotný. Diváci: 390.
Znojmo: Buček - Maksič, Avdič, Cukovič, Cihlář (79. Šmehyl) - Machalík, Dramé, Mensah (54. Conner), Kunca, Mudra - Beganovič (64. Kuffour). Trenér: Šturma.
Vlašim: Bačkovský - Piško, Šabanov, Mizerák, Pavlík - Fotr (90.+1 Blecha), Kadlec (72. Giljazutdinov), Skopec, Fortelný (67. Selemani) - Badocha, Novotný. Trenéři: Bojev a Brabec.
Hradec Králové - Jihlava 0:1 (0:1)
Branka: 35. Klobása. Rozhodčí: Nenadál - Horák, Pečenka. ŽK: Leibl, Firbacher, Kvída - Zoubele, Petr. Diváci: 986.
Hradec Králové: Ottmar - Kopečný (73. Pokorný), Kvída, Plašil, Urma - Jukl (53. Da Silva), Černý - Vlkanova, Zorvan, Leibl (53. Durdevič) - Firbacher. Trenér: Frťala.
Jihlava: Vejmola - Breda, Tijani, Chlumecký, Novotný (73. Vedral) - Šulc, Vaculík (83. Petr) - Javůrek, Zoubele, Preisler - Klobása (86. Machuča). Trenér: Kučera.
Ústí nad Labem - Prostějov 2:1 (1:1)
Branky: 7. a 69. Brak - 40. Vošahlík. Rozhodčí: Rejžek - Kubr, Melichar. ŽK: Peterka - Sus, Janíček, Polák. ČK: 84. Janíček. Diváci: 528.
Ústí: Lindr - Strada, Brak, Pimpara, Šimeček - Richter (90. Valenta), Peterka, Miskovič - Krátký, Šup (62. Matějka), Procházka (81. Prošek). Trenér: Křeček.
Prostějov: Le Giang - Machynek (76. Biolek), Janíček, Schuster, Slaninka - Sus (48. Koudelka) - Píchal, Vošahlík, Polák, Lutonský - Ševčík (72. Kroupa). Trenér: Machala.