Brno - Hradec 2:0Zbrojovka vystřídala Votroky na třetím místě

Brno

Fotbalisté Brna ve 27. kole druhé ligy doma porazili Hradec Králové 2:0 a vystřídali soupeře na třetím místě tabulky, které znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Oba góly vstřelil Slovák Peter Štepanovský, hosté dohrávali zápas bez vyloučeného Jakuba Martince.

Domácím se povedl závěr první půle. Ve 42. minutě po dlouhém nákopu podklouznul gólman Ottmar a Štepanovský přes nápor bránícího Leibla dotlačil míč do prázdné branky. Za tři minuty se situace Hradce ještě zhoršila. Martinec těsně před šestnáctkou fauloval unikajícího Pachlopníka a dostal červenou kartu.

Oslabení Votroci po změně stran dlouho drželi těsný stav, ale Brno v závěru přece jen přidalo pojistku. V 84. minutě si střídající Vintr pohrál s hradeckou obranou a před brankou vyzval Štepanovského ke snadné druhé brance.

Zbrojovka potřetí za sebou ve druhé lize zvítězila 2:0 a tři zápasy před koncem sezony má na čtvrtý Hradec dvoubodový náskok. Východočeši venku nebodovali po sérii pěti remíz. Na třetí místo se ještě může dostat Ústí nad Labem, pokud ve středu porazí Varnsdorf.

27. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 42. a 84. Štepanovský. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Dresler. ŽK: Růsek, Sukup, Vraštil - Kopečný, Šípek, Pokorný. ČK: 45. Martinec (Hradec). Diváci: 4018.
Brno: Floder - Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann - Pachlopník (72. Přichystal), Bariš, Růsek - Štepanovský, Škoda (27. Magera), Šumbera (76. Vinter). Trenér: Šustr.
Hradec: Ottmar - Kopečný, Pokorný, Martinec, Leibl - Vlkanova, Zorvan, Jukl, Urma (55. Djurdjevič) - Kateřiňák (46. Kvída, 66. Finěk), Šípek. Trenér: Frťala.