Rubriky:

Národní liga

Živě

Slovácko s novým vlastníkem stabilizuje klub a chce zpět do ligy

31. července 2007 15:04 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Nejen ekonomická stabilizace, ale také udržení kvality hráčského kádru pod vedením trenéra Pavla Malury bude v nadcházející sezóně hlavním cílem Slovácka. Prioritou klubu, jehož novým vlastníkem se po pádu z nejvyšší fotbalové soutěže stal ocelářsko-dopravní holding Zdeňka Zemka Z-Group, je co nejrychlejší návrat do první ligy.

 

Sport.cz

"Pokud by se tento cíl nepodařilo hned v příští sezóně splnit a hráli jsme dobrý fotbal, tak nebudu výsledek považovat za tragédii. Můžeme postoupit o rok později," uvedl Zemek na úterní tiskové konferenci v Uherském Hradišti.

Nový vlastník klubu přiznal, že na rozhodování neměl mnoho času. "Můj vstup do fotbalu byl velmi rychlý. Do 20. června jsme museli klub převzít, získat licenci a přihlásit jej do soutěže. Chci pokračovat ve fotbalové integraci regionu. Ve Slovácku je nosná fotbalová akademie se čtyřmi stovkami žáčků," dodal Zemek.

Podle původního plánu měl být jedním ze čtyř až pěti spoluvlastníků klubu, nakonec ale zůstal sám. Stále však věří, že získá i další sponzory. "Počítal jsem s tím, že jedním ze spoluvlastníků bude i bývalý majitel Synotu pan Valenta, který se ale nakonec rozhodl, že pomůže sponzorsky, radou a zkušenostmi. Do klubu však nechce být zapojený," vysvětlil Zemek.

Klub Zemek převzal s dluhy v řádech desítek miliónů korun. "Naší snahou je domluvit se se všemi věřiteli," tvrdí předsedkyně představenstva FC Slovácko Marcela Mrázková, podle níž se už daří dluhy snižovat. "Chceme šetřit, rozpočet klubu i s výdaji na mládež na nadcházející sezonu je 40 miliónů. Před vstupem do klubu jsme si udělali audit, rizika jsme odhadli a umíme s nimi pracovat," poznamenala Mrázková.

Kubáň z klubu zřejmě odejde  

V letní přestávce získalo Slovácko do týmu sedm nových hráčů. Na hostování přišli Pavel Eismann (Žižkov), Aleš Chmelíček, Pavel Šultés (oba Sigma Olomouc), Tomáš Sloboda (Slovan Bratislava), ze Zlína přestoupil Václav Činčala a z Jakubčovic Roman Fischer. Z hostování v Trnavě se vrátil Ondřej Čtvrtníček.

Slovácko ještě zkoušelo z Olomouce obránce Hudce, jehož výkony nebyly optimální. "Měl vysoké nároky na finance, kromě toho má ještě nesrovnalosti v Olomouci. Přestup zřejmě padne," domnívá se trenér Malura, jenž nejvíce lituje odchodů zkušených opor brankáře Drobisze a obránce Šuškavčeviče.

Zatím ještě není dořešen ani osud stříbrného medailisty z mistrovství světa dvacetiletých Lukáše Kubáně, o jehož služby se zajímá Brno. "Kubáň chce hrát první ligu. Kromě českého klubu má nabídku i ze zahraničí, jeho osud chceme dořešit v nejbližších dnech," vysvětlila Mrázková.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..