Rubriky:

Národní liga

Pardubice se chystají na první ligu. Město by mělo opravit chátrající stadion

13. listopadu 2019 17:46 - Praha

Pardubický fotbalový klub pevně věří, že město schválí opravy letního stadionu, aby splňoval parametry pro první ligu. Už je v havarijním stavu a ani pro druhou ligu neposkytuje vhodné zázemí. Novinářům to dnes řekli zástupci klubu. Zastupitelé o projektu rozhodnou příští čtvrtek.

 

Josef Vostárek, ČTK

"Krajské město si stadion zaslouží," řekl bývalý fotbalový reprezentant Luboš Kubík. Současný stav stadionu je podle vicemistra Evropy z roku 1996 ostuda.

Investiční záměr Pardubice schválily v roce 2017, letos chtěly stavět. V dubnu projekt zastavily a koalice dál jedná o nové podobě stadionu a také nákladech. "Stadion se jen udržuje při životě a odstraňují jen havarijní stavy. Nejvyšší ženskou soutěž tady ani hrát nemůžeme," řekla ředitelka týmů žen a dívek Eva Šmeralová.

Pardubický fotbalový klub pevně věří, že město schválí opravy letního stadionu, aby splňoval parametry pro první ligu.

Josef Vostárek, ČTK

Podle předsedy představenstva FK Pardubice Vladimíra Pittera by město v ideálním případě mělo stadion opravit tak, aby splňoval nároky pro první ligu. Pardubice vedou druhou nejvyšší soutěž a Pitter věří, že klub jednou bude prvoligový. "Dosud jsme mlčeli. K důstojné účasti v první lize nám stadion chybí," řekl Pitter.

Rozhodnutí přijde brzy

Podle sportovního manažera FK Pardubice Víta Zavřela by se město mělo brzy rozhodnout. Od července 2022 se změní podmínky pro pořádání druholigových zápasů a letní stadion už je nebude splňovat, uvedl.

FK Pardubice má kolem 800 členů, z toho 677 v mládežnických kategoriích, v Ohrazenicích je i fotbalová akademie. V krajském městě ji otevíral v roce 2016 bývalý reprezentant Karel Poborský. "Akademie je jedna z nejlepších. S akademií i klubem jsme spokojení," řekl dnes novinářům Poborský.

Pardubický fotbalový klub pevně věří, že město schválí opravy letního stadionu, aby splňoval parametry pro první ligu.

Josef Vostárek, ČTK

Umístění stadionu z roku 1931 v centru města považují zástupci klubu za ideální. Po opravách bude motivací pro fotbalovou mládež, diváci získají důstojné zázemí. V Pardubicích by se mohly konat mezinárodní fotbalové akce, mládežnické turnaje, uvedl mluvčí klubu Radek Klier.

ČTK

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..