Ústí nad Labem porazilo v druhé lize Třinec 1:0

Fotbalisté Ústí nad Labem porazili v nedělním utkání desátého kola druhé ligy Třinec 1:0. Bojovný zápas rozhodla v 11. minutě proměněná penalta domácího Valenty. V úvodu vyzkoušel pozornost třineckého brankáře Lipčáka Dvořák. O šest minut později odpískal rozhodčí Bílek za faul třineckého zadáka Kopeckého v šestnáctce penaltu, kterou Valenta bezpečně proměnil.

Hosté poté začali častěji útočit, ale ústecká obrana v čele s brankářem Novákem pracovala spolehlivě. Před přestávkou mířila tečovaná střela Martinčíka těsně vedle, stejně jako pokus ústeckého Nádeníčka.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, Eismannova střela skončila těsně nad břevnem. Z protiútoku se otřel centr Rudnyckého o břevno třinecké branky.

Pak se vyznamenal domácí brankář Novák, který po standardní situaci chytil gólovou střelu Šalamouna. V závěrečné dvacetiminutovce už domácí hru kontrolovali, třineckého brankáře Lipčáka jednou zachránila tyč.

Sokolov vyhrál v Hradci Králové

První poločas se odehrával bez vážnějších šancí, hrál se spíš průměrný fotbal. Po změně stran inkasovali Hradečtí dvakrát ze standardních situací, po nichž se prosadili Salák a Hájovský. Domácí se pak snažili o zkorigování výsledku, ale Kaufmanovu šanci zneškodnil sokolovský brankář Ilizi.

Druhá liga, 10. kolo:
Ústí nad Labem - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 11. Valenta z pen. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Kovařík. ŽK: Škoda, Rudnyckyj, Dvořák, R. Novák - Kopecký, Šalamoun. Diváci: 645.
Ústí nad Labem: R. Novák - Škoda, Valenta, Bartoš, Dvořák - Rudnyckyj (67. Franc), Karlík, Volek, Benčík (72. Pilík) - Nádeníček, Vondrášek (83. Martykán). Trenér: Habanec.
Třinec: Lipčák - Kopecký (46. Veselý), Hupka, Chlebek, Martinčík (85. Zítka) - Lisický, Šalamoun, Ďurica, Eismann (76. Szmek) - Maceček, Joukl. Trenér: Kouřil.
Hradec Králové - Sokolov 0:2 (0:0)
Branky: 51. Salák, 57. Hájovský. Rozhodčí: Královec - Chytil, Vysloužil. ŽK: Wozniak - Čupr, Šmerda. Diváci: 1225.
Hradec Králové: Podhajský - Sláma (60. Chleboun), Wozniak, Němeček, Poděbradský - Rezek, Fischer, Kaufman, Válek (54. Pacák, 71. Svoboda) - Černý, Dvořák. Trenér: Machala.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hájovský, Knakal, Čupr - Podrazký, Šmerda, Čada, Vaněček (90. Habai) - Jirouš (73. Procházka), Salák (65. Duchnič). Trenér: M. Hašek.