Chrudim - Hradec 2:2Hradec ve druhé lize ve finiši vydřel remízu a udržel třetí místo

Fotbalisté Hradce Králové ve 20. kole druhé ligy zachránili v Chrudimi remízu 2:2 a v neúplné tabulce udrželi třetí místo, které znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Jihlava na hřišti Líšně přišla v nastavení o vítězství a po výsledku 1:1 je nadále vinou horšího skóre čtvrtá.

Petr Rybička z Chrudimi (vlevo) a Jan Král z Hradce Králové.

Hradec na konci prvního poločasu poslal do vedení Vlkanova. Penaltu na druhé straně v 60. minutě proměnil i Mužík. Krátce poté mohl hostům vrátit náskok Vlkanova, jenže ze třetího pokutového kopu v utkání přestřelil. Také závěr byl hodně dramatický. Ve druhé minutě nastavení Rybička otočil skóre, těsně před koncem ale "Votroci" díky Frýdkovi vydřeli aspoň bod.

Jihlava po koronavirové přestávce prohrála oba druholigové zápasy, ale v Brně sahala po vítězství. Branka Mikuše z 66. minuty ale na nováčka Líšeň nestačila, protože ve druhé minutě nastavení vyrovnal Jeřábek. Po něm ještě hostující Zoubele trefil tyčku.

Žižkov vyhrál ve Varnsdorfu hladce 4:0 a poskočil na pátou pozici. Za Viktorii, která naplno bodovala v pátém z posledních šesti kol, se trefili Diviš, Nešický, Vůch a Martan.

Ve čtvrtém úterním duelu Třinec doma remizoval bez branek s Prostějovem.

FNL - 20. kolo:
Chrudim - H, Králové 2:2 (0:1)
Branky: 60. Mužík z pen., 90.+2 Rybička - 44. Vlkanova z pen., 90.+3 Frýdek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hurych
Líšeň - Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 90+2. Jeřábek - 66. Mikuš. Rozhodčí: Musil - Kubr, Vitner
Třinec - Prostějov 0:0
Varnsdorf - Žižkov 0:4 (0:1)
Branky: 42. Diviš, 51. Nešický, 59. Vůch, 88. Martan. Rozhodčí: Marek - Podaný, Batík.