Disciplinárka si kvůli Rogozovi posvítí na Vyšehrad, prošetří případné úplatkářství

26. listopadu 2020 16:49 - Praha
(Aktualizováno: 26. listopadu 2020 17:06)

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s fotbalovým Slavojem Vyšehrad pro možné přečiny úplatkářství a narušení regulérnosti soutěže či utkání. V obou případech s vědomím funkcionáře klubu Romana Rogoze. Jedná se o druholigové duely proti Líšni, Chrudimi a Sokolovu, navíc také o přátelský zápas s Motorletem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šemíci mají velký problém. Také Romana Rogoze smetla velká korupční aféra v českém fotbale. A jeho Vyšehrad teď půjde na kobereček.

Podezřele jsou zápasy z letošního května, června a srpna, navíc i únorový přátelák.

Berbr a spol.? Skandálem se začala zabývat také etická komise

„V návaznosti na rozhodnutí Etické komise FAČR, která v tomto týdnu zahájila řízení se 17 fyzickými osobami - členy FAČR - v případě podezření z úplatkářství se Disciplinární komise LFA rozhodla, že zahájí řízení s klubem FC Slavoj Vyšehrad, který v důsledku jednání jednoho z obviněných, Romana Rogoze, mohl získat výhodu v podobě ovlivnění několika utkání působením rozhodčích," avizuje předseda komise Richard Baček.

Tím samozřejmě mohla být narušena regulérnost uvedených utkání a druhé nejvyšší soutěže v minulém soutěžním ročníku.

„Řízení s fyzickými osobami celého případu je nyní plně v gesci Etické komise FAČR a naše disciplinární komise se bude zabývat případem samotného klubu, nicméně v celé věci budeme samozřejmě s etickou komisí úzce spolupracovat," dodává Baček.

dos, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: