Trenér druholigových fotbalistů Brna Wagner dostal ultimátum

3. října 2011 14:40 - BRNO

Trenéra druholigových fotbalistů Zbrojovky Brno Reného Wagnera zachrání ve funkci pouze vítězství v sobotním duelu ve Znojmě. Oznámilo to vedení exligového klubu po dnešním mimořádném jednání. Brňané jsou po devíti kolech druhé ligy předposlední, jasným cílem pro sezonu přitom byl okamžitý návrat do nejvyšší soutěže.

 

Josef Pešout, Právo

Vedení brněnského klubu zůstávalo navzdory špatným výsledkům dlouho trpělivé. K razantnímu jednání jej přiměla až sobotní vysoká prohra 1:4 na domácím trávníku s Ústím nad Labem.

"Trenér Wagner v případě neúspěchu ve Znojmě u mužstva skončí," uvedl na klubových stránkách majitel Zbrojovky Roman Pros.

Představitelé klubu se nicméně shodli na tom, že za současný bídný stav nenese zodpovědnost pouze trenér, ale také hráči. "Po sobotní ostudné porážce s Ústím byla hráčům udělena pokuta, jejíž výši nebudeme specifikovat," dodal sportovní ředitel klubu Richard Dostálek.

Bývalý úspěšný brněnský fotbalista Wagner usedl na trenérskou lavičku Zbrojovky v polovině dubna, kdy vystřídal Karla Večeřu. Od té doby v první a druhé lize svěřenci osmatřicetiletého kouče vyhráli z 15 utkání pouze dvě.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..