Pros: Do Zbrojovky Brno se chystá vstoupit skupina podnikatelů

6. ledna 2012 14:53 - BRNO

Do druholigového fotbalového klubu Zbrojovka Brno se prý chystá majetkově vstoupit blíže nespecifikovaná skupina českých podnikatelů. Tento krok by mohl klub se slavnou tradicí zachránit, neboť dosavadní většinoví majitelé bratři Roman a Stanislav Prosové už nechtějí brněnský celek podporovat. V případě, že by vstup nových investorů nevyšel, může brněnskému fotbalu hrozit po sezoně zánik.

 

František Vrážel

"Dnes ráno jsem obdržel velmi zajímavou nabídku. Jednání se zájemci proběhnou do konce tohoto měsíce," uvedl dnes na tiskové konferenci Roman Pros, který v tomto kroku vidí pozitivum, neboť se začalo jednat. Kdo je oním zájemcem, neřekl.

Klub podle Prose není v dluzích. "Naše pohledávky převyšují naše závazky. Z tohoto pohledu jsme nyní na černé nule. Dlužné částky hráčům budou uhrazeny do deseti dnů a do konce ledna uhradíme i dluh vůči brankáři Martinu Lejsalovi, abychom měli uvolněné přestupy," řekl Pros. Spekulace, že je klub předlužen v řádech desítek milionů, označil za zcela scestné.

Vyčerpali své možnosti

"Vyčerpali jsme veškeré svoje možnosti," vysvětlil Pros rozhodnutí odejít z brněnského fotbalu. "Šli jsme do klubu v okamžiku, kdy měl dluhy 80 milionů korun. Začali jsme s nadšením a z privátních prostředků jsme postavili tréninkové centrum mládeže. I když jsme neměli stoprocentní krytí a museli si půjčit peníze. Ale nechtěli jsme zadlužit fotbal," uvedl Pros, který nyní vnímá tento krok jako draze zaplacenou zkušenost. Zklamal jej odmítavý přístup představitelů města, aby převzali do svého majetku sportoviště sloužící mládeži.

Podle Prosova vyjádření mělo tréninkové středisko hodnotu 99 milionů korun. Po pádu cen nemovitostí odhaduje současnou cenu na 66 milionů. "Částka, kterou jsme financovali klub, byla ještě vyšší," poznamenal Pros, ale sumu specifikovat nechtěl.

"Společnost je auditovaná. Kdybychom zavřeli klub a všechno rozprodali, tak si ještě nějaké finance odneseme," řekl majoritní vlastník klubu. Prý je ochoten Zbrojovku prodat tomu, kdo vyřeší ekonomickou záležitost v řádu několika milionů korun. O jakou záležitost jde, však nespecifikoval. "Chceme z tohoto projektu něco mít. Ty peníze bychom vrátili do fotbalu," přislíbil Pros.

Brno, které v roce 1978 vyhrálo československou ligu, loni na jaře poprvé v historii samostatné nejvyšší soutěže sestoupilo.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..