Živě

Fotbalisté Žižkova dostali licenci na druhou ligu, hrát budou v Seifertově ulici

16. června 2021 19:27 - Praha

Fotbalisté Viktorie Žižkov budou nadále působit v druhé lize. Tradiční pražský klub po změnách ve vlastnické struktuře a dohodě s radnicí obdržel licenci, která je nezbytná pro účast v druhé nejvyšší soutěži. Domácí zápasy bude Viktoria znovu hrát na stadionu v Seifertově ulici, v minulé sezoně byla v azylu na Proseku.

 

fkvz.cz

Viktoria půjde do nadcházející sezony s novými majiteli. Dosavadní vlastník klubu Martin Louda odprodal akcie předsedovi představenstva Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Louda v poslední době neúspěšně jednal s žižkovskou radnicí o odkoupení stadionu v Seifertově ulici, který nesplňoval podmínky k udělení profesionální licence pro druhou ligu.

Noví majitelé se s vedením Prahy 3 dohodli na pronájmu stadionu a licenční komise následně schválila stadion za vyhovující pro danou soutěž. Klub, který měl v nedávné době finanční problémy, je nyní oddlužený.

Majitel Viktorie Žižkov nabídl Praze 3, že jí klub prodá za 25 milionů korun

"Jsem rád, že Viktorka má konečně licenci. Klub je stabilizovaný, bez dluhů a já ho mohu s klidným srdcem předat vedení v čele s Milanem Richterem. Pevně věřím, že je ve správných rukách, a dle mých informací je již dnes dostatečně finančně zajištěn na další ročník," uvedl Louda v tiskové zprávě, zaslané ČTK.

Podle Richtera má Viktoria pokrytý rozpočet na novou sezonu. "Stávající sponzoři vyčkávali pouze na dotažení smlouvy o pronájmu stadionu, logicky chtějí investovat peníze do klubu, který má dlouhodobou jistotu jak licence, tak alespoň nájmu. V těchto dnech také vedeme jednání i s potencionálním generálním partnerem," uvedl Richter.

Skutečnost, že Žižkov může nadále pokračovat v profesionálních soutěžích, kvitoval i nový předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. "Vidět Viktorku na podzim ve druhé lize a navíc na jejím domovském stadionu na Seifertově ulici je dobrá zpráva jak pro fanoušky, tak pro celý český fotbal. Klub i Prahu 3 čeká ještě hodně práce, ale pevně věřím, že všichni zainteresovaní pro to udělají maximum," uvedl Fousek.

Stadion Viktorie Žižkov.

@facebook FK Viktoria Žižkov

Druhá liga se v nové sezoně vrátí k tradičním 16 účastníkům, v minulém ročníku ji hrálo jen 14 týmů kvůli tomu, že se předtím v nejvyšší soutěži nedokončila nadstavbová skupina o titul a nikdo elitu neopustil. Letos z první ligy sestoupila trojice Opava, Příbram, Brno.

Třetí nejvyšší soutěže se kvůli koronavirové pandemii na jaře nedohrály. Druhou ligu doplnil lídr ČFL Sparta Praha B a z MSFL se posunul výše Vyškov. Ten sice figuroval v nedohrané tabulce až třetí, ale jelikož měl na kontě o jedno utkání méně, byl po přepočtu na bodový koeficient nepatrně lepší než soupeři. Druholigová sezona začne o víkendu 24. a 25. července.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..