Disciplinární komise zahájila s Líšní a Brnem řízení kvůli incidentu v derby

23. srpna 2021 16:35
(Aktualizováno: 23. srpna 2021 17:15)

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) zahájila řízení s Líšní a Zbrojovkou Brno kvůli vniknutí hostujících fanoušků na hřiště v nedělním utkání druhé ligy. LFA o tom informovala v tiskové zprávě. Disciplinární řízení čeká automaticky i domácího hráče Jana Silného, který byl vyloučen po napadení jednoho z brněnských příznivců, jenž kopal do pořadatele.

 

Repro ČTsport

Za stavu 1:1 vtrhli v 78. minutě na trávník dva fanoušci Zbrojovky. Jeden z nich kopal do pořadatele. Domácí útočník Jan Silný se mu vydal na pomoc a agresora chytil kolem krku. Ten se po hráči následně ohnal pěstí. Rozhodčí Radek Dubravský Silného za hrubé nesportovní chování vyloučil. Brno díky Jakubu Řezníčkovi přesilovku využilo a zvítězilo 2:1.

Disciplinární komise LFA zahájila s Líšní řízení "za porušení povinnosti pořadatele v souvislosti s vniknutím neoprávněných osob na hrací plochu, výtržnostmi diváků, fyzickým napadením členů pořadatelské služby divákem a vhazováním předmětů na hrací plochu".

Žádný padouch. Trenér mluvil v emocích, Silnému patří poděkování, tvrdí líšeňský předseda

U Zbrojovky se jedná o "nesportovní chování fanoušků v podobě výtržností, fyzické napadení členů pořadatelské služby, vniknutí na hrací plochu a vhazování předmětů na hrací plochu". Brnu navíc hrozí trest i kvůli porušení protikoronavirového protokolu LFA, jelikož po zápase nebyly dodrženy rozestupůy mezi hráči a fanoušky.

Pokuta až do výše 50 tisíc korun

Nedělními událostmi v Brně se disciplinární komise bude zabývat na čtvrtečním zasedání. Podle disciplinárního řádu Fotbalové asociace ČR (FAČR) hrozí tomu, kdo se při utkání dopustil tělesného napadení soupeře, spoluhráče, trenéra nebo jiné osoby, zákaz činnosti až na dva měsíce, nebo pokuta až do výše 25.000 korun.

Policie zadržela dva muže, kteří narušili brněnské fotbalové derby

Pokud by ale disciplinární komise LFA shledala, že se Silný dopustil vážnějšího prohřešku, hrozil by mu zákaz činnosti až na šest měsíců, popřípadě i pokuta až do výše 50.000 korun.

Jihomoravská policie za vniknutí na hrací plochu zadržela dva muže. "V nejbližší době bude rozhodnuto o právní kvalifikaci. Před námi je vyhodnocení záznamů ze zápasu, provedení výslechů. Vyhodnocujeme, čeho se dopustili. Podle toho jim budeme klást za vinu konkrétní trestní čin, podle toho, jak vyhodnotíme veškeré stopy," řekl ČTK policejní mluvčí David Chaloupka.

Oslabil mužstvo, ale lidsky se zachoval správně. Fanoušci i odborníci vyjadřují Silnému podporu

Zbrojovka chování svých příznivců odsoudila. "Neschvalujeme dnešní incident a nesouhlasíme s podobným chováním, které na stadiony nepatří. Jako hostující klub v tuto chvíli vyčkáváme na výsledky šetření Ligové fotbalové asociace a Policie ČR, po vyhodnocení těchto šetření přistoupíme k dalším krokům," uvedl klub v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Fortuna:Národní liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..