Končíš! Trápící se Třinec odvolal trenéra Straku

23. srpna 2021 18:06

Vedení druholigového fotbalového Třince kvůli neuspokojivým výsledkům odvolalo trenéra Františka Straku. Slezany, kteří jsou po pěti kolech se čtyřmi porážkami na předposledním 15. místě, povede Martin Zbončák. Klub o tom informoval na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Straka koučoval Třinec od loňského října. Spolu s ním skončil i asistent Tomáš Jakus, který v týmu působil od července 2017. "I přesto, že jsme věřili v dlouhodobou spolupráci s Františkem Strakou, vyhodnotili jsme, že bude pro tým změna přínosem a naše výsledky v druhé nejvyšší fotbalové soutěži budou uspokojivější," řekl generální manažer Petr Hrazdílek.

Třiašedesátiletý Straka v minulosti vedl řadu klubů včetně Sparty a Slavie, v lize působil také v Příbrami, Českých Budějovicích, Teplicích, Plzni a Karviné. Koučoval i Slovan Bratislava a v jednom utkání českou reprezentaci.

Disciplinární komise zahájila s Líšní a Brnem řízení kvůli incidentu v derby

"Chtěl bych trenérovi Františku Strakovi a Tomáši Jakusovi poděkovat a popřát mnoho úspěchů v další kariéře. Zároveň poděkování patří Regionální fotbalové akademii FAČR za bezproblémové uvolnění Martina Zbončáka," uvedl Hrazdílek. Asistentem nového kouče se stal Zdeněk Cieslar, odchovanec třineckého fotbalu a dlouholetý trenér mládeže.

Nové trenérské duo povede Třinec poprvé v sobotu v domácím duelu proti Líšni.

ČTK

Časová osa: Fortuna:Národní liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..