Bohemians Praha 1905 začal spolupracovat s vršovickou univerzitou

15. května 2013 14:36 - Praha

Druholigový fotbalový klub Bohemians Praha 1905 navázal spolupráci s Vysokou školou finanční a správní, která při té příležitosti založila Univerzitní sportovní klub. Cílem projektu je vzájemná podpora vršovických sousedů na vrcholové i rekreační úrovni.

 

Milan Malíček, Právo

Partnerství se nemá týkat pouze fotbalu. "Chceme, aby se spolupráce týkala jak podpory studentů na univerzitním klubu, tak aktivních studentů, kteří mají vztah k vrcholovému fotbalu a potenciálně i nejmladší mládežnické základny. Ve vazbě na rekreační využití volného času samozřejmě nabízíme i návštěvu našeho stadionu," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel Bohemians 1905 Ladislav Valášek.

"Chceme tedy společně najít platformu, aby se studenti chodili bavit k nám a my zase pomáhali rozvíjet sport na univerzitě," doplnil Valášek, jenž projekt považuje v České republice za unikátní.

"Pokud tady fotbalové kluby spolupracují s vysokou školou, tak spíše s katedrou tělesné výchovy nebo s nějakým oborem, který se vztahuje k ryzímu sportu. Nejdou tolik do oblasti komunikace, zábavy, fanouškovské a relaxační části nebo sociálních projektů, jako je vazba na handicapované apod.," uvedl Valášek.

Spolupráce má přinést výhody pro studenty VŠFS i pro fotbalisty a jiné sportovce vršovického klubu. Podpora bude ve formě finanční či materiální pomoci. "Chceme podporovat nejen hodně zdatné sportovce, kteří to dotáhnou až na reprezentaci, ale myslíme i na handicapované sportovce," uvedla rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová. "Půjde o propojení teorie a praxe, což považuji za výborné. Studenti se potřebují podívat, jak to v praxi funguje a takovou možnost nám nabízí Bohemians 1905," doplnila Šenkýřová.

ČTK

Časová osa: Fortuna:Národní liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..