České Budějovice - Zlín 2:0Fotbalisté Českých Budějovic porazili v předehrávce tápající Zlín

České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 12. kola druhé ligy Zlín 2:0 brankami Linharta a Klesy z prvního poločasu. Jihočeši už ve třetím domácím utkání za sebou vyhráli bez inkasovaného gólu a před víkendovým programem jim patří čtvrté místo v tabulce s pětibodovou ztrátou na vedoucí Karvinou.

Zlín naopak už v třetím zápase v řadě nedokázal skórovat a nemá z této série ani bod. Po sedmé porážce v sezoně je v tabulce stále až třináctý.

Naděje Zlína na bodový zisk pohasly už ve čtvrté minutě, kdy Linhart zužitkoval Poliačkův centr a připsal si šestý gól v sezóně. Kanonýr Jihočechů se podílel i na zbývající změně skóre, když devět minut před přestávkou přihrál Klesovi.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
České Budějovice - Zlín 2:0 (2:0)
Branky: 4. Linhart, 36. Klesa. Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Černý. ČK: Linhart. Diváci: 1235.
Č. Budějovice: Křížek - Hašek, Lengyel, Deli, Hanzlík - Poliaček (63. Vyskočil), Benát (73. Wermke), L. Jarolím, Klesa - Linhart, Kalod (90. Němec). Trenér: Hoftych.
Zlín: Dostál - Malý (66. Pazdera), Kubica, Kroča, Hubáček - Bublák (60. Kurtin), Polách, Salascha (60. Elšík) - Železník, Holík, Hruška. Trenér: Skácel.