Ústí - Táborsko 1:2Táborsko se po obratu v Ústí dostalo opět do čela druhé ligy

Ústí nad Labem

Fotbalisté Táborska ve druhé lize otočili zápas v Ústí nad Labem, díky dvěma gólům v závěrečné desetiminutovce vyhráli 2:1 a vedou tabulku o dva body před Českými Budějovicemi. Dynamo zvítězilo 2:0 na hřišti Frýdku-Místku. V neděli se může do čela soutěže vrátit o skóre před Táborsko Hradec Králové, pokud vyhraje v Mostě.

Ústí mohlo jít do vedení už v první minutě, ale Veverka tehdy ještě velkou šanci neproměnil. V 17. minutě už byl úspěšnější hlavičkující Zeman. Domácí měli i poté převahu, ale naděje Táborska držel brankář Toma.

Hosté se pak v závěru vzpamatovali a severočeské mužstvo jasně přehrávali. V 81. minutě nejprve vyrovnal střídající Musiol a za čtyři minuty dokonal obrat Presl. Táborsko venku naplno bodovalo poprvé od loňského října.

České Budějovice potvrdily formu a zvítězily popáté za sebou. Domácí Frýdek-Místek byl v poli vyrovnaným soupeřem, ale na rozdíl od exligisty neproměňoval šance. Dvakrát trefil brankovou konstrukci. Jihočechy poslal do vedení v 21. minutě z dorážky Klesa, po pauze pojistil náskok z penalty Machovec.

Viktorka rozstřílela Střížkov

Žižkov zvítězil na hřišti posledního pražského rivala Bohemians jednoznačně 4:0 a posunul se na čtvrté místo. Viktoria potvrdila pozici nejlepšího venkovního týmu soutěže už v prvním poločase, kdy se prosadili dvakrát Voltr a jednou Podrazký s Vukadinovičem. Domácí Střížkov, který navíc od 19. minuty hrál bez vyloučeného Ibragimova, na jaře utrpěl sedmou prohru z osmi zápasů a jasně míří za sestupem.

Sokolov ukončil sérii pěti utkání bez vítězství, když díky dvěma brankám Čady zvítězil 2:1 v Pardubicích. Východočeši přišli o šňůru tří domácích výher bez inkasovaného gólu.

Předposlední Vltavín na svém hřišti v souboji nováčků Fotbalové národní ligy uhrál remízu 1:1 s Třincem a popáté po sobě nezvítězil. Obě branky padly až v úplném závěru. Hostům zařídil vedení v 87. minutě Joukl, ale v nastavení vyrovnal Hájek.

24. kolo druhé fotbalové ligy:
Ústí nad Labem - Táborsko 1:2 (1:0)
Branky: 17. Zeman - 81. Musiol, 85. Presl. Rozhodčí: Marek - Hájek, T. Kovařík. ŽK: Peterka, Teplý, Veverka (všichni Ústí). Diváci: 914.
Ústí nad Labem: R. Novák - Zeman, Peterka, Valenta, Pícha (86. Dvořák) - Teplý (79. Hanich), Pavlata, Jursa, Králík (70. Vacek) - Smola, Veverka. Trenér: Přerost.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Hric, Štrbák - Javorek, Ciferský (37. M. Vukadinovič), Šimák (87. Traoré), Presl - Džafič, Strnad (71. Musiol). Trenér: Frňka.
Bohemians Praha - Viktoria Žižkov 0:4 (0:4)
Branky: 13. a 42. Voltr, 5. Podrazký, 14. V. Vukadinovič. Rozhodčí: Adámková - Kordula, Kotalík. ŽK: Bartošák, Mareš (oba Žižkov), ČK: 19. Ibragimov (Bohemians). Diváci: 562.
Bohemians: Daněk - Rýdel, Laštovka, Norek, Hochmeister - Houžvička, Demeter (35. Sloboda), Just (58. Ondrušík), Fikejz - Ibragimov, Boček (77. Ježdík). Trenér: Veselý.
Žižkov: Holý - Dressler, Mareš, Šťastný (46. Procházka), Bartošák - V. Vukadinovič (78. Koukal), Súkenník, Folprecht (62. Škoda), Podrazký - Voltr, Hadaščok. Trenér: Trpišovský.
Pardubice - Sokolov 1:2 (0:1)
Branky: 68. Přibyl - 22. a 88. Čada. Rozhodčí: Ochotnický - Pelikán, Kubr. ŽK: Jeřábek, Vencl, Přibyl - Čada, Glaser. Diváci: 811.
Pardubice: Čihař - Přibyl, Němeček, Vencl, Prokopec - Jarosz (68. Fusek), Kudrna, Jeřábek, Dostálek (57. Kim) - Hundák, Pouček (57. Rešetár). Trenér: Krejčí.
Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal (5. Blažek), Vondráček, Hofmann, Hrubý (67. Hruška) - Machek, Ivasko, Čada, Glaser, Dvořák II. (85. Šamánek) - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Vltavín - Třinec 1:1 (0:0)
Branky: 90.+1 Hájek - 87. Joukl. Rozhodčí: Pechanec - Pilný, Arnošt. ŽK: Láncz (Vltavín). Diváci: 154.
Vltavín: Čaba - Láncz, Ptáček, M. Pávek, Hájek - Očovan, Valíček, Čermák, Mařík (37. Škorvánek), Podzimek (80. Krimlák) - Hodas (59. Nulíček). Trenér: Knížek.
Třinec: Paleček - Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Motyčka, Hupka - Joukl, Málek (65. Gulajev), Ceplák - Gavlák (79. Dedič). Trenér: Kula.
Vlašim - Varnsdorf 3:0 (1:0)
Branky: 23. Hronek, 80. Sus, 90.+1 Jícha. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Gallo. ŽK: Simerský, Vebr, Jícha, Putz - Mikinič, Jurča. Diváci: 524.
Vlašim: Chudý - Sus, Kryštůfek (86. Hauer), Simerský, Starý - Vebr, Petrů - Janda, Hronek (84. Tenkl), Favzí (63. Putz) - Jícha. Trenér: Petržela.
Varnsdorf: Porcal - Kouřil, Zbrožek, Tvaroha, Breite - Zieris, Kotiš, Cana, Jurča (68. Volf), Rudnickij (57. Filip) - Mikinič (35. Martan), Halbich. Trenér: Frťala.
Frýdek-Místek - České Budějovice 0:2 (0:1)
Branky: 21. Klesa, 51. Machovec z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Hrabovský, Kotík. ŽK: Literák - Novák, Machovec, Funda. Diváci: 2830.
Frýdek: Prepsl - Švrček, Literák, Cigánek, Žídek - Talián, Mozol (84. Soukup), Palko, Zapalač - Kmoníček (46. Prokeš), Staško (86. Kovařík). Trenér: Duhan.
České Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Deli, Machovec - Klesa, Benát (77. Herzán), Brunclík, Funda (73. Chmelo) - Linhart (90. Hanzlík), Kalod. Trenér: Urban.
Zlín - Karviná 3:0 (2:0)
Branky: 1. a 8. Poznar, 65. Železník. Rozhodčí: Houdek - Dobrovolný, Vaňkát. ŽK: Benčík, Salachna - O. Cverna. ČK: 59. Malcharek - Jovanovič. Diváci: 1267.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Malcharek, Motal (67. Salachna), Hájek, Jeleček (80. Matějov) - Železník (87. Červenka), Poznar. Trenér: Pulpit.
Karviná: Pindroch - Mikula, Ofori, Jovanovič, O. Cverna (62. Holek) - Koutný, Vaněk - Fiala, Gonda (86. Svatonský), Eismann - Kurušta (46. Halaška). Trenér: Mazura.