Rubriky:

Národní liga

Olomouc se třese na nový pohár, také Baník chce být po šlágru zase prvoligový

21. května 2017 13:01 - Olomouc

Předposlední kolo fotbalové Fortuna národní ligy proti sobě svedlo oba její lídry. Šlágrem je souboj již jistého mistra Sigmy Olomouc s druhým Baníkem Ostrava, který si právě na Hané také chce zajistit postup. Jeho zaváhání může využít Opava, která se představí na půdě Sokolova. Všechna utkání 29. kola se hrají v neděli od 16:00.

Fotbalisté Sigmy Olomouc v neděli převezmou zcela novou trofej pro vítěze druhé nejvyšší soutěže Fortuna národní ligy. Po utkání s Baníkem Ostrava obdrží také mistrovské medaile vyrobené ze skla a cenného kovu.

Hanáci mají rivalovi co vracet, na podzim na jeho trávníku prohráli 0:1. Postup i první místo mají jisté. „Chceme v domácím prostředí udržet neporazitelnost," ujišťuje obránce Martin Sladký.

Mnohem důležitější je ovšem zápas pro Baník. Pokud vyhraje, postup do nejvyšší soutěže ho nemine. V případě porážky by se ovšem na Ostravany mohla dotáhnout Opava a postupovou tajenku by tak úplně rozluštilo až závěrečné kolo.

To by si baníkovci rádi užili již bez nervů. „Máme první mečbol a uděláme všechno pro to, abychom v neděli mohli být všichni spokojeni," říká zkušený záložník Tomáš Mičoly.

Utkání vysílá ČT sport.

dos, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..