Rubriky:

Národní liga

Demolice! Nůžky nemilosrdně ničily střechu, fanoušci se těší na arénu za půl miliardy

10. října 2017 18:17 - Hradec Králové

Tradici je konec. Královéhradecká Lízátka už nikdy nebudou jako dřív. V Hradci Králové totiž stavbaři začali s demolicí západní tribuny zastaralého malšovického Všesportovního stadiónu. Speciální osmatřicetitunový stroj dnes hydraulickými nůžkami boural ocelovou konstrukci střechy nad tribunou. Nynější stadión, který vznikl před více než 50 lety, by měla nahradit moderní aréna za více než půl miliardy korun.

 

David Taneček, ČTK

Za demolici nadzemních částí tribuny město zaplatí téměř tři milióny korun. Již o víkendu dělníci z tribuny demontovali většinu sedaček. Vše by mělo být hotové do konce letošního roku. Postup demoličních prací stavbaři přizpůsobí programu domácích zápasů hradeckých druholigových fotbalistů. Pro veřejnost je tribuna uzavřena od 25. září.

V další fázi demolice, která bude již součástí zakázky na stavbu nového stadiónu, se bude odvážet sypaný val západní tribuny.

Pro stavbu nového stadiónu zatím město získalo dvě ze tří potřebných stavebních povolení. Radnice má povolení na stadión a také má povolení ke stavbě od vodoprávního úřadu. Ještě jí chybí povolení od silničního úřadu pro napojení arény a dopravní řešení okolních komunikací.

Současně město připravuje prováděcí dokumentaci, která bude výchozím podkladem pro tendr na stavební firmu na stadión. Zahájení stavby stadiónu se předpokládá v roce 2018. Mělo by jít o první etapu, která počítá s výstavbou nové západní tribuny asi za 270 miliónů korun.

Nová fotbalová aréna má mít kapacitu téměř 10 000 sedících diváků, nynější Všesportovní stadión je určený pro 7000 lidí. Nejvýraznější stavbou se stane nová západní tribuna, která vznikne na místě současné sypané tribuny. Zachováno bude i typické osvětlení hrací plochy čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..