Budějovice - Opava 2:1Fotbalisté Budějovic porazili Opavu a vedou druhou ligu

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 12. kole druhé ligy Opavu 2:1 a posunuli se na první místo. V čele tabulky mají Jihočeši náskok dvou bodů před Třincem, který dnes zdolal 1:0 čtvrté Pardubice. Třetí je s tříbodovou ztrátou Opava.

O výhře Budějovic rozhodl dvěma góly Táborský. Na jeho zásah z prvního poločasu ještě dokázal odpovědět v 56. minutě Kayamba, domácí útočník ale devět minut nato vrátil jihočeskému celku vedení. Budějovice tak prodloužily sérii bez porážky na pět zápasů, Opava po nečekané remíze s posledním Varnsdorfem podruhé za sebou nebodovala.

Třinec duel s Pardubicemi rozhodl až v nastaveném čase a ani v šestém domácím utkání v sezoně neprohrál. K přímému kopu u rohu pokutového území se postavil Kateřiňák a poslal před branku střílený centr. Hráči jen přeběhli, nikdo míč netečoval a ten zapadl k tyči. Hned vzápětí sudí duel ukončil.

Vítkovice v úvodních deseti kolech ani jednou nevyhrály a byly poslední, ale pod vedením nového trenéra Grmely vyhrály i druhý zápas, když zvítězily 2:0 na hřišti Olympie. Ve 37. minutě se prosadil Vasiljev a v závěru potvrdil vedení Mišinský z penalty. Ostravané ukončili domácím sedmizápasovou sérii bez porážky.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
Olympia Praha - Vítkovice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Vasiljev, 86. Mišinský z pen. Rozhodčí: Klíma - Vitner, Kožár. ŽK: Rothe, Duben, Hejný - Matěj, Mrázek, Twardzik. Diváci: 285
Olympia: Soukup (46. Frydrych) - Opluštil, Liener (35. Dordevič), Verner (43. Bareš), Vopat - Rothe, Jukl, Duben, Hejný - Katidis, Ruml. Trenér: Sazima
Vítkovice: Květon - Prajza, Dramé, Kotouč, Twardzik - Kučera (69. Cverna), Matěj (82. Ožvolda), Motyčka, Vasiljev - Mišinský, Szotkowski (55. Mrázek). Trenér: Grmela.
Třinec - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Kateřiňák. Rozhodčí: Matějček - Antoníček, Dresler. ŽK: Bedecs, Reintam - Kopřiva. Diváci: 473
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Ižvolt (89. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera - Juřena (90. Hošek). Trenér: Neček.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn - Ladra, Prosek (83. Kopřiva), Řezníček, Fousek (75. Sokol) - Petráň, Černý (59. Mužík). Trenér: Novotný
Příbram - Ústí nad Labem 4:0 (0:0)
Branky: 73. a 79. Ayong, 64. Danoski, 71. Januška. Rozhodčí: Marek - Melichar, Polák. ŽK: Danoski, Januška - Pimpara. Diváci: 1382.
Příbram: Boháč - Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný - Kilián (57. Květ) - Grajciar (78. Průcha), Danoski, Fantiš - Jandera (54. Januška), Ayong. Trenér: Csaplár.
Ústí:Tvrdoň - Vaněk, Pimpara, M. Richter, Šnirc - Peterka, Gilián (61. Matějka), Leibl, D. Richter (69. Miskovič) - Jindráček, Zeman. Trenér: Skála.
České Budějovice - Opava 2:1 (1:0)
Branky: 30. a 65. Táborský - 56. Kayamba. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Novák. ŽK: Čavoš, Javorek (oba Č. Budějovice). ČK: 74. Schaffartzik (Opava). Diváci: 2413.
Č. Budějovice: Staněk - Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský (62. Benát) - Wermke (90.+2 Moravec), Čavoš, Javorek, Pouček - Sukisa, Táborský (89. Kadula). Trenér: Horejš.
Opava: Fendrich - Hrabina (70. Puškáč), Simerský, Žídek, Stříž (70. Zavadil) - Kayamba, Schaffartzik, Jursa, Zapalač - Kuzmanovič, Smola (81. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Hradec Králové - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 50. Kosak. Rozhodčí: Dubravský - Vodrážka, Lakomý. ŽK: Schwarz - Strada, Kosak. Diváci: 617.
Hradec: Ottmar - Pajer, Nosek, Bederka, Knejzlík (65. Súkenník) - Schwarz, Černý, Vlkanova - Martan (65. Miker), Pázler, Šípek (77. Zorvan). Trenér: Havlíček.
Sokolov: Bolek - Strada, O. Ševčík, Mráz, Mejdr - Kosak, Machek, Jakub Dvořák II, Končal (81. Rychnovský) - Přeučil (73. Provod), A. Ševčík (60. F. Dvořák). Trenéři: Hejret a Horváth.