Dortmund - Mönchengladbach 2:1Dortmund ovládl souboj lídrů bundesligy

Berlín

Zápas nejlepších týmů německé fotbalové ligy skončil vítězstvím Dortmundu, který tak zvýšil náskok na prvním místě tabulky na devět bodů. Borussia doma zdolala druhý Mönchengladbach 2:1 a napravila porážku z minulého kola, která pro ni byla první v bundesligové sezoně.

Sestřih utkání 17. kola Bundesligy Dortmund - MönchengladbachVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Dortmund měl v domácím prostředí před 81 365 diváky převahu, ale jeho jedinou šancí dlouho byla situace z 20. minuty, kdy se po rychlé kombinaci dostal až před branku hostů Reus. Sommer však jeho střelu zblízka vyrazil. V závěru poločasu otevřel skóre střelou z úhlu domácí Sancho, v nastavení ale z dorážky rychle odpověděl Kramer.

Reus se přece jen prosadil krátce po přestávce, kdy si opět naběhl na malé vápno a tentokrát už ve skluzu skóroval. V sezoně se trefil pojedenácté, v tabulce střelců je třetí. Krátce poté se mohl na vedoucí dvojici dotáhnout, ale jeho přímý kop skončil na tyči.