Schalke - Lipsko 0:1

Lipsko vyhrálo na Schalke a je třetí, Dortmund se prostřílel do čela

16. března 2019 17:32 - Berlín
(Aktualizováno: 16. března 2019 22:29)

Fotbalisté Lipska vyhráli v 26. kole bundesligy 1:0 na hřišti Schalke a posunuli se na třetí místo. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 1:1 ve Stuttgartu. Uzdravený Jan Morávek se po třech utkáních vrátil do nominace Augsburgu, při výhře 3:1 nad Hannoverem se ale na hřiště nedostal. Dortmund otočil utkání s Herthou Berlín a po výhře 3:2 se vrátil do čela tabulky, uzdravený Vladimír Darida do zápasu nezasáhl.

Video již není dostupné

DIGI Sport, DIGI Sport

Hertha nad aspirantem na titul dvakrát vedla. Na první Kalouovu gólovou dorážku sice Borussia rychle zareagovala zásluhou Delaneyho šťastné tečované střely, útočník z Pobřeží Slonoviny se ale stejně jako na podzim trefil proti Dortmundu i podruhé, když ve 35. minutě proměnil penaltu.

Krátce po změně stran ale znovu vyrovnal po rohu Zagadou a v druhé minutě nastavení rozhodl Reus. To už hrála Hertha bez vyloučeného Torunarighy, v závěru navíc dostal červenou kartu i Ibiševič. Dortmund se posunul na první místo o tři body před Bayern, ten má ale nedělní zápas s Mohučí k dobru. Hertha je desátá.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Hertha - Dortmund

Lipsku zařídil vítězství ve 14. minutě útočník Werner. Nejlepší střelec týmu se pohotově zorientoval ve skrumáži před bránou a vstřelil svůj první gól v tomto kalendářním roce.

Návrat na lavičku Schalke se tak nevydařil trenéru Huubu Stevensovi, který v týdnu nahradil odvolaného Domenica Tedesca. Celek z Gelsenkirchenu navíc nevstřelil gól ve čtvrtém domácím ligovém zápase za sebou.

Zuber zarmoutil kamarády

Hoffenheim poslal do vedení po Belfodilově akci kanonýr Kramarič. Pro chorvatského reprezentanta to byla 46. trefa v dresu Hoffenheimu, což se v bundesligové klubové historii povedlo pouze Sejadu Salihovičovi. Stuttgart ale dokázal vyrovnat v 66. minutě, proti svému bývalému klubu se prosadil Zuber.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Stuttgart - Hoffenheim

Záchranářský souboj v Augsburgu začal lépe pro Hannover, který po trefě Weydandta vyhrál první poločas. Po změně stran se ale po rohovém kopu prosadil střídající Cordova a v 79. minutě rozhodl překvapivou střelou z přímého kopu Schmid.

Hannover prohrál popáté za sebou a z předposledního místa ztrácí na záchranu šest bodů. Augsburg zvýšil náskok na dnešního soupeře na jedenáct bodů a je čtrnáctý.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Augsburg - Hannover

Střelcem dne byl Wout Weghorst, jenž hattrickem zařídil Wolfsburgu výhru 5:2 nad Düsseldorfem.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Wolfsburg - Düsseldorf

V posledním utkání sobotního programu hraje Hertha Berlín s Dortmundem.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Augsburg - Hannover 3:1 (65. Cordova, 79. Schmid, 86. Hahn - 8. Weydandt)
Schalke - Lipsko 0:1 (14. Werner)
Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (66. Zuber - 42. Kramarič)
Wolfsburg - Düsseldorf 5:2 (54., 59. a 88. Weghorst, 34. Mehmedi, 57. Knoche - 30. Ayhan, 65. Raman)
Hertha Berlín - Dortmund 2:3 (4. a 35. z pen. Kalou - 14. Delaney, 47. Zagadou, 90.+2 Reus)

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.