Fotbalista Morávek má v Augsburgu nového trenéra

9. dubna 2019 17:23 - Augsburg

Český fotbalista Jan Morávek má v Augsburgu nového trenéra. Vedení patnáctého týmu německé bundesligy po debaklu 0:4 s Hoffenheimem odvolalo hlavního kouče Manuela Bauma a na jeho místo jmenovalo Martina Schmidta. V klubu skončili také asistent Jens Lehmann a technický ředitel Stephan Schwarz.

 

facebook.com/narodak

"V posledních týdnech jsme udělali vše, co je v našich silách, abychom zvládli složitou situaci týmu společně. Ale po prohře 0:4 a mimořádně nestabilních výkonech jsme se rozhodli udělat jasné rozhodnutí s ohledem na úspěšné dokončení sezony a další budoucnost klubu," uvedl na klubovém webu výkonný ředitel Stefan Reuter.

Augsburg má po debaklu od Hoffenheimu čtyřbodový náskok na šestnáctou příčku, která znamená baráž o udržení. Devětadvacetiletý záložník Morávek kvůli zranění od poloviny února nehrál.

Baumův nástupce Schmidt si vyzkouší třetí bundesligové angažmá. Jednapadesátiletý švýcarský kouč v minulosti vedl Mohuč a Wolfsburg.

ČTK

Časová osa: Německo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..