Německou ligu otevřela remíza Stuttgartu se Schalke

STUTTGART

Německá fotbalová liga v pátek odstartovala atraktivním zápasem, v němž se rozešly smírně nejlepší týmy uplynulého ročníku soutěže. Mistrovský Stuttgart na vyprodaném domácím stadionu pro 55 000 fanoušků remizoval 2:2 se Schalke 04.

První branku nové bundesligové sezóny vstřelil v 25. minutě hostující Kobiašvili, jehož střelu jeden z bránících hráčů tečoval do protipohybu gólmana Schäfera.

V druhém poločase byl Stuttgart aktivnější a díky dvěma brankám během čtyř minut otočil skóre. V 70. minutě však přišel na hřiště nováček v týmu Schalke Rakitič a po šesti minutách ozdobil svou bundesligovou premiéru vyrovnávacím gólem.

Výsledek - 1. kolo:
Stuttgart - Schalke 2:2 (63. Khedira, 67. Pardo z pen. - 25. Kobiašvili, 76. Rakitič).