Ital Toni zajistil Bayernu vítězství i v Leverkusenu

BERLÍN

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v 8. kole německé fotbalové ligy v Leverkusenu 1:0 a zůstávají bez porážky v čele tabulky s náskokem čtyř bodů před Schalke. O vítězství se zasloužili dva nejlepší střelci Bayernu. Klose přihrával a Ital Luca Toni dal svůj už šestý ligový gól.

Majitel Zlaté kopačky z roku 2006 tak dokazuje, že mu po přestupu z Fiorentiny nedělají problém ani obránci v Bundeslize. Zatím se až na jeden trefil v každém ligovém zápase, ve kterém nastoupil. Zato obhájce titulu ze Stuttgartu se dál trápí, venku ještě nezískal ani bod a tentokrát prohrál na hřišti Hansy Rostock 1:2.

Brémám se až dosud střelecky moc nedařilo, v sedmi předchozích zápasech daly deset branek. V sobotu jich v utkání s Bielefeldem stihly za 90 minut osm. Hosté s Kučerou v záloze si nevěděli rady především s centrovanými míči, polovinu branek dali domácí hlavou. Osm gólů v jednom zápase dal naposledy Bayern v roce 1988 v utkání se Schalke.

Bohatý na góly byl i podstatně vyrovnanější zápas Bochumi s Norimberkem. K malé radosti českých brankářů. Domácí Laštůvka lovil míč ze sítě třikrát stejně jako Blažek v brance hostů, za něž odehrál celý zápas i Galásek. V domácím týmu se na závěrečných 11 minut objevil Drsek. České zastoupení na obou stranách a také dělbu bodů měl i zápas Hamburku s Wolfsburgem, v němž za domácí hrál Jarolím, za hosty Šimůnek.

Výsledky Bundesligy - 8. kolo:
Brémy - Bielefeld 8:1 (41. a 44. Sanogo, 35. a 88. Almeida, 17. Niemeyer, 59. Mertesacker, 67. Rosenberg, 86. Diego - 37. Wichniarek), Leverkusen - Bayern Mnichov 0:1 (40. Toni), Rostock - Stuttgart 2:1 (16. Rathgeb, 17. Orestes - 73. Gomez), Bochum - Norimberk 3:3 (43. a 66. Šesták, 62. Mieciel - 40. a 61. Kluge, 81. Mišimovič), Karlsruhe - Dortmund 3:1 (25. Porcello, 64. Eggimann, 75. Freis - 41. Wörns)), Hamburk - Wolfsburg 2:2 (17. Reinhradt, 70. Van der Vaart - 57. Grafite z pen., 88. Dejagah).