Rubriky:

Německo

Šok v Německu: Klinsmann po pouhých deseti týdnech rezignoval

11. února 2020 11:40 - Berlín/Praha

Po pouhých deseti týdnech ve funkci rezignoval slavný Jürgen Klinsmann na pozici hlavního kouče Herthy Berlín, jejíž dres obléká i český reprezentant Vladimír Darida. Klinsmann se vrací na svůj původní poradenský post v klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Byli jsme během docela krátké doby na dobré cestě a díky podpoře mnoha lidí se nacházíme šest bodů nad hranicí sestupu, přestože jsme hráli vesměs těžká utkání. Jsem si jistý, že Hertha dosáhne na svůj cíl, kterým je záchrana v bundeslize," vysvětluje Klinsmann na své facebookové stránce.

„Jako hlavní trenér nicméně potřebuji důvěru lidí, kteří se na tomto cíli mají podílet, což se nenaplnilo. Jednota, soudržnost a soustředěnost na klíčovou věc jsou nejdůležitějšími aspekty. Obzvlášť v boji o záchranu," pokračuje.

https://www.facebook.com/JuergenKlinsmann/posts/10158050252404641

Jeho rezignaci potvrdilo i zaskočené vedení klubu. „Takový vývoj nás dnes ráno překvapil. Nic tomu po intenzivním zimním přestupním období nenasvědčovalo," konstatoval v prohlášení klub, který v poslední době investoval do příchodů Santiaga Ascacibara, Krzysztofa Piateka, Matheuse Cunhy a Lucase Tousarta téměř 80 milionů eur.

Klinsmann se týmu se ujal na konci listopadu, kdy vystřídal Chorvata Anteho Čoviče, pod jehož vedením tým zabředl do boje o záchranu. V devíti bundesligových zápasech Klinsmannův výběr získal dvanáct bodů a Hertha nyní na 14. místě tabulky má šestibodový náskok na sestupovou pozici.

V minulém týdnu berlínský celek vypadl v osmifinále domácího poháru po porážce 2:3 po prodloužení na hřišti Schalke.

Přípravou mužstva byl dočasně pověřen jeho dosavadní asistent Alexander Nouri.

Útočník Piatek po roce v AC Milán přestoupil do Herthy Berlín

roj, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..