Rubriky:

Německo

Baby Mourinho vypakoval z Ligy mistrů velkého Mourinha. Skvělé, netajil Schickův trenér

11. března 2020 08:20 - Lipsko/Praha

Měl se stát spasitelem Tottenahmu, jenže narazil. A tvrdě. Teď dokonce i v Lize mistrů, odkud ho už v osmifinále vypoklonkovalo Lipsko vedené Julianem Nagelsmannem, jemuž se na počátku jeho trenérské kariéry přezdívalo „Baby Mourinho.“ Teď má německé trenérské baby nad velkým José Mourinhem navrch. K výhře 1:0 na Ostrovech přidalo vítězství 3:0 v odvetě, takže tým, který hrál ještě před čtyřmi lety druhou bundesligu, je poprvé ve své krátké historii ve čtvrtfinále Champions League.

 

Matthew Childs, Reuters

Co by Mourinho dal za to, kdyby dosáhl s Tottenhamem podobného úspěchu. Nebo spíš, co by vůbec dal za úspěch v Lize mistrů.

V minulosti ji vyhrál s Portem a milánským Interem, jenže od té doby už uběhlo deset let. Teď jen paběrkuje a i to jsou silná slova. Vždyť ve vyřazovací fázi Ligy mistrů nevyhrál od roku 2014. Tehdy to svedl s Chelsea proti Paris SG, ale od té doby nic.

Schick slaví postup! Lipsko i nováček Bergamo jsou ve čtvrtfinále Ligy mistrů

A teď po konfrontaci s Lipskem největší propadák jeho trenérské kariéry, neboť takovým rozdílem nikdy z evropské pohárové scény neodcházel. Vždyť jen Borussia Dortmund dokázala jeho Real Madrid před sedmi lety zostudit podobně jako nyní Lipsko Tottenham, neboť nad Bílým baletem vyhrála 4:1.

Kouč Tottenhamu Jose Mourinho (vpravo) a trenér Lipska Julian Nagelsmann po utkání Ligy mistrů.

Michael Sohn, ČTK/AP

V úterní noci zažil Mourinho pád na úplné dno.

„Máme to teď velmi obtížné a navíc víme, že naše problémy zítra nezmizí. A je jich hodně a nemusím je ani připomínat, protože každý ví, že nám chybí pět šest hráčů. Každý tým na světě by se s tím potýkal, jako s tím bojujeme my," připomínal portugalský kouč ve službách Spurs absenci klíčových mužů.

Gól! Marcel Sabitzer posílá Lipsko do vedení v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů proti Tottenhamu.

Hendrik Schmidt, ČTK/AP

Chybí Kane, Son, Sisoko, teď čerstvě Bergwijn a také Sánchez. „A to jsem mužstvo připravil na určitý způsob hry a pak pár hodin před utkáním zjistil, že ani Sánchez hrát nemůže," krčil Mourinho bezmocně rameny.

„Přitom jsem byl před zápasem pozitivně naladěný a věřil, jako jsme věřili všichni, že můžeme zopakovat totéž, co svedlo mužstvo loni v semifinále," narážel na obrat, který se Tottenhamu podařilo po domácí prohře 0:1 v odvetě s Ajaxem.

Marcel Sabitzer z Lipska oslavuje svoji trefu v osmifinále Ligy mistrů proti Tottenhamu.

Annegret Hilse, Reuters

Jenže v Lipsku se ukázalo, že pouhá víra nestačí.

„Neúčinkovala. Nebyli jsme dostatečně mentálně silní, scházela sebedůvěra, chybí nám vyzrálost, ale i bojovnost," přiznával sebekriticky Dele Alli, že průběh zápasu, stejně jako výsledek je pro Tottenham přímo devastující.

„A nic na tom nemění absence šesti hráčů, protože zranění k fotbalu patří. Nezbývá, než se omluvit fanouškům a zvednout se. Fotbalové kvality na to pořád máme."

I Mourinho věří, že vzestup přijde. A to přitom i jeho decimuje, že si prochází slzavým údolím, jaké v trenérské kariéře nezažil. Zatím se mu nestalo, aby prohrál šest soutěžních zápasů v řadě, jako teď s Tottenhamem.

Patrik Schick (vpravo) z Lipska se rve o míč s Ericem Dierem z Tottenhamu.

Matthew Childs, Reuters

„Někdy jsou podobné obtížné okamžiky dobré k tomu, že vás dokážou lépe připravit na budoucnost. A vím, že ta naše v příští sezoně po návratu zraněných hráčů lepší bude. Vždyť teď jsem v situaci, kdy všichni hráči sedící mezi náhradníky na lavičce Lipska by v mém mužstvu okamžitě hráli v základní sestavě," filosofoval Mourinho poté, co dostal lekci od lipského kouče Juliana Nagelsmanna.

Německého „Baby Mourinha", který se ve dvaatřiceti letech stal nejmladším koučem v historii, jenž zvládl vyřazovací konfrontaci Champions League a postoupil do čtvrtfinále.

„Však to je skvělý okamžik pro klubovou historii i pro mě jako trenéra," netajil Nagelsamann poté, co z Ligy mistrů vypakoval Tottenham i s velkým Mourinhem.

zp, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..