Rubriky:

Německo

Francie kvůli koronaviru přerušila fotbalové soutěže, bude ji následovat bundesliga?

13. března 2020 10:41 - Barlín/Paříž

Kvůli koronaviru byly přerušeny fotbalové soutěže také ve Francii. Země mistrů světa následovala Itálii a Španělsko, kde už byly ligy pozastaveny dříve. Po víkendu se má přidat i Německo, zatímco o osudu anglické Premier League se momentálně jedná.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

"Naším cílem je dohrát ligu do léta. Jde nám hlavně o sportovní stránku, nicméně musíme brát v potaz i to, že kdybychom soutěž předčasně ukončili, mohlo by to pro některé kluby mít likvidační následky," uvedlo vedení německé ligy v prohlášení s tím, že valná hromada bude o přerušení rozhodovat v úterý. O nadcházejícím víkendu by se hrálo bez diváků, poté by byly soutěže přerušeny do 2. dubna.

Francie termín pro opětovné rozběhnutí soutěží nestanovila. "Vedení se jednohlasně shodlo, že do odvolání přerušíme první a druhou ligu. Jak uvedl francouzský prezident, všeobecný zájem teď musí být nadřazený úplně všemu. Musíme chránit slabé a zastavit šíření epidemie," uvedlo vedení ligy v prohlášení.

Pozitivní test mají kouč Arsenalu i útočník Chelsea. Týmy jsou v izolaci. Kluby Premier League čeká zásadní jednání

Přerušení, kterému kvůli koronaviru sáhlo i vedení české ligy, hrozí také anglické Premier League. Fotbalová asociace by o tom měla rozhodnout ještě dnes poté, co nákaza byla objevena u trenéra Arsenalu Mikela Artety a útočníka Calluma Hudsona-Odoie z Chelsea.

Je to otázka života a smrti. Probuďte se! Proč Británie stále pouští desetitisíce lidí na stadiony?

V Německu si dosud nákaza novým typem koronaviru vyžádala asi 2400 nakažených a pět mrtvých. Francie zaznamenala téměř 3000 nakažených a 61 úmrtí.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..