Rubriky:

Německo

Německo? Bundesliga se také nebude hrát

13. března 2020 16:30 - Berlín

Kvůli šíření nákazy nového typu koronaviru byly přerušeny fotbalové soutěže v Německu. Nebude se hrát minimálně o nadcházejícím víkendu. Už dříve o odložení ligových zápasů rozhodly Anglie, Itálie, Španělsko a Francie.

 

Woitas Jan, ČTK

Vedení německé ligy se na poslední chvíli rozhodlo odvolat 26. kolo, které dnes mělo začít předehrávkou Düsseldorf - Paderborn. Na pondělní schůzce s kluby navrhne přerušení první a druhé ligy minimálně do 2. dubna. Původně se o nadcházejícím víkendu mělo hrát bez diváků.

"Naším cílem je dohrát ligu do léta. Jde nám hlavně o sportovní stránku, nicméně musíme brát v potaz i to, že kdybychom soutěž předčasně ukončili, mohlo by to pro některé kluby mít likvidační následky," uvedlo dnes vedení německých soutěží v prohlášení.

Původní plán hrát ještě o tomto víkendu vyvolal kritiku. "To je šílené. Lidi, přestaňte bláznit a proberte se. Jsou přece mnohem důležitější věci než jakýkoliv sport," napsal na twitteru záložník Thiago Alcantara z Bayernu Mnichov poté, co smazal o poznání tvrdší tweet na adresu bundesligového vedení.

V Německu si dosud nákaza novým typem koronaviru vyžádala asi 2400 nakažených a pět mrtvých.

V prvním bundesligovém utkání bez diváků slaví výhru Borussia

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..