Rubriky:

Německo

Snížení platu? Až na nulu! Hráči souhlasí s tvrdým opatřením

25. března 2020 22:52 - Berlín

S penězi jdou dolů největší fotbalové hvězdy v Německu, ještě tvrději pocítí dopad pandemie hráči Unionu Berlín. Dočasně nebudou brát vůbec žádnou výplatu. Souhlasili s opatřením klubového vedení, které tím chce snížit ztráty v době, kdy je soutěž zastavena.

 

Matthias Rietschel, Reuters

"Naši hráči, trenéři, personál se vzdávají platu, abychom mohli začít, až to vše v bundeslize vypukne znovu," oznámil na sítích klub, který si zakládá na vnitřní takřka rodinné atmosféře.

Na webu Unionu jeho prezident Dirk Zingler konstatoval, že jde o výjimečnou situaci. "Jestliže se přestane hrát fotbal, dotýká se to samotné podstaty existence našeho klubu," uvedl a připomněl relativně úspěšné vystoupení týmu v premiérové sezoně mezi německou elitou. "Vedení, zaměstnanci i hráči v posledních měsících tvrdě pracovali na tom, abychom byli v bundeslize úspěšní." Union je v tabulce jedenáctý.

Fotbalisté Bayernu a Dortmundu se vzdali části platů

V rámci bundesligy už snížilo platy několik klubů v čele s mistrovským Bayernem Mnichov nebo Dortmundem. Vedle Unionu však dosud žádný jiný výplaty hráčům nepozastavil v plné výši.

https://www.facebook.com/1.FCUnionBerlin/posts/10157348949697061

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..