Rubriky:

Německo

Že je krize? Bayern chystá rekordní přestup, píší ve Španělsku

27. března 2020 21:44 - Barcelona/Mnichov

Po celém světě se v důsledku probíhající koronavirové pandemie veškeré sportovní dění prakticky zastavilo. Čeká se masivní ekonomický dopad, škrty a finanční problémy, mnozí zvěstují třeba konec astronomickým přestupovým částkám ve fotbale. Jenže jeden takový transfer se nejspíš právě chystá.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle španělských médií by totiž Bayern Mnichov rád koupil barcelonského brankáře Marca-Andreho ter Stegena.

Bayern zatím vede neúspěšná jednání o prodloužení kontraktu se svojí stávající jedničkou Manuelem Neuerem, jenž má v bavorském velkoklubu platnou smlouvu už jen na příští rok. Jenže nabízené prodloužení o jedinou sezonu 34letý brankář bere jako výraz nedůvěry a odmítá ho.

Mnichovský klub sice už podepsal 23letého Alexandera Nübela ze Schalke, jenž je považován za nejnadějnějšího gólmana v Německu, přesto však podle listu Diario Sport pošilhává po barcelonském Ter Stegenovi.

Barcelona snížila platy hráčům navzdory jejich nesouhlasu. Může i propouštět

Tomu vyprší kontrakt na Camp Nou v roce 2022, potom by ho mohl mít Bayern teoreticky zdarma. Jenže když nevyšel plán s ročním prodloužením smlouvy Neuerovi, budou muset Bavoři za dřívější získání náhrady platit.

Podle zmíněného španělského deníku je Bayern připraven vyplatit za brankáře Barceloně dechberoucí částku v hodnotě 2,5 miliardy korun. Tím by padla i dosud rekordní utracená suma za gólmana, kterou vyplatila Chelsea za Kepu Arrizabalagu Athléticu Bilbao (72 milionů liber, cca 2,2 miliardy korun).

Barcelona se zbavuje Griezmanna. Blíží se snad k podpisu s Neymarem?

Barcelona by o svoji oporu jistě nerada přišla, nicméně prodej Ter Stegena, za něhož před šesti roky utratila zhruba 327 milionů korun by představoval mimořádně atraktivní obchod a získané finance by se v nelehké době náramně hodily, už s ohledem na očekávaný návrat Neymara z PSG.

roj, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..