Labbadia zažil zvláštní uvítání v Hertě a vzdal se většiny platu

13. dubna 2020 18:59 - Berlín

Bruno Labbadia toho během trenérské kariéry zažil už hodně, ale pondělní nástup v Hertě Berlín byl v mnohém jiný. V době pandemie koronaviru si na uvítanou nemohl s nikým podat ruku, trénink fotbalistů včetně Vladimíra Daridy vedl z dostatečné vzdálenosti a jen v malých skupinkách. A také se vzdal velké části platu, dokud německá liga nezačne. Zatím je přerušená minimálně do konce dubna.

 

Handout, Reuters

Čtyřiapadesátiletý bývalý bundesligový kanonýr Labbadia naposledy působil ve Wolfsburgu, který v minulé sezoně dovedl do pohárové Evropy, ale v létě kvůli neshodám s vedením v klubu skončil. Předtím vedl i Hamburk, Leverkusen a Stuttgart. Ode dneška je oficiálně koučem Herthy a bude s ní bojovat o udržení.

S hráči Herthy zatím může trénovat jen ve skupinkách maximálně po osmi lidech. "Je to extrémně neobvyklá situace. Musím přemýšlet o spoustě věcí, ale nemůžu si s nikým potřást rukou, vzít ho stranou a něco si říct..., ale co se dá dělat. Musím připravit tým na den X, jak nejlépe umím," řekl.

Nový trenér bundesligového týmu Hertha BSC Bruno Labbadia a jeho asuistent Eddy Soezer během tréninku.

Handout, Reuters

V této sezoně je Labbadia již čtvrtým trenérem berlínského celku. "Je to můj vysněný klub. Těším se na tuto výzvu a vidím v Hertě velký potenciál," uvedl. Ředitel klubu Michael Preetz ocenil, že nový kouč v těžké době ukázal solidaritu a vzdal se peněz. "Je to velké a pozoruhodné gesto," uvedl.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: