Rubriky:

Německo

Mezi 36 fotbalovými kluby v Německu je 10 případů koronaviru

4. května 2020 16:28 - Praha

Testování na koronavirus mezi 36 týmy první a druhé německé fotbalové ligy před možným obnovením přerušené sezony odhalilo deset pozitivních případů. Oznámila to Německá fotbalová liga (DFL). Celkem bylo provedeno 1724 testů. V Německu jako v první zemi sáhli k plošnému testování všech hráčů a členů realizačních týmů obou nejvyšších soutěží, které se připravují na restart přerušeného ročníku.

 

Balk Matthias, ČTK

"Příslušné kluby okamžitě zavedly odpovídající opatření jako například izolaci osob včetně diagnostiky jejich okolí, jak to stanovují místní zdravotní úřady," uvedla DFL na svém webu. Dodala, že v současnosti už začala druhá vlna testování. Ve středu budou o restartu obou německých soutěží a konání zápasů alespoň bez diváků jednat politici.

Lékaři už v pátek odhalili tři pozitivní případy v bundesligovém Kolíně nad Rýnem, přičemž nákaza se potvrdila u dvou fotbalistů a fyzioterapeuta. Nedělní druhé kolo testů skončilo u zbytku kolínských hráčů i realizačního týmu negativním výsledkem. Podle klubového prohlášení zbytek mužstva ode dneška pokračuje v tréninku. V něm mohou pokračovat pouze hráči, kterým oba testy vyšly negativně.

Fotbalista Stuttgartu musel do izolace, test neurčil, zda je negativní

Další pozitivní test pochází z druholigových Drážďan, kde se jedná o nejmenovaného hráče. Ostatní případy konkretizovány zatím nebyly. Do domácí izolace ale musel i nejmenovaný fotbalista druholigového Stuttgartu, u něhož lékaři nedokázali z testu na nový typ koronaviru určit, zda je nakažený.

Do domácí izolace musel i nejmenovaný fotbalista Stuttgartu. Lékaři nedokázali z testu na nový typ koronaviru určit, zda je hráč druholigového celku nakažený, a tak ho raději poslali do karantény.

Bayern bez pozitivních případů

Naopak negativní výsledky všech hráčů i členů realizačního týmu dnes oznámil Bayern Mnichov. Německý šampion se zatím stále nevrátil do plné přípravy a nejméně do středy, kdy by měla o dalším osudu bundesligy jednat německá vláda, zůstává v tréninku po skupinách.

V Německu evidují 165 745 případů nákazy, s onemocněním covid-19 zemřelo 6866 lidí.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..