Rubriky:

Německo

Fotbalisté v Německu budou znovu upozorněni na zákaz oslav gólů

19. května 2020 10:35 - Berlín

Fotbalisté v německé bundeslize budou po úspěšném víkendovém restartu nejvyšších dvou soutěží upozorněni na nutnost dodržování odstupů. V sobotním utkání nedodrželi nařízení hráči Herthy Berlín, kteří slavili obvyklým způsobem góly při výhře 3:0 nad Hoffenheimem.

 

Pool, Reuters

Bosenský útočník Vedad Ibiševič, jenž vstřelil jednu z branek Herthy, se proti kritice v současné době nadměrných oslav bránil tím, že hráči nejsou roboti. Šéf mezinárodní sekce bundesligy Robert Klein ale zdůraznil, že pravidla proti šíření nemoci covid-19 se musejí dodržovat.

"Mezi hygienickými pokyny je to, že se má slavit s dodržováním odstupů. Dá se předpokládat, že v euforii ze vstřeleného gólu se k sobě někdy hráči dostanou blíž," uvedl Klein. "Kluby s hráči aktivně pracují. Každý den jim připomínají, co je potřeba k tomu, abychom mohli odehrát další kola a dokončit sezonu," dodal šéf oddělení, jež se stará o zahraniční bundesligové přenosy.

OBRAZEM: Zakázaný polibek, nové pořádky i nezaměstnaný kozel. Fotbal se změnil

Většina týmů se po víkendovém ligovém restartu omezila po vstřelení gólů na dotyky pažemi, hráči Herthy se objímali a plácali si dlaněmi. Za hromadné oslavy fotbalistům žádný postih nehrozí.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..