Rubriky:

Německo

Hráči v Německu za gesta solidarity trestáni nebudou

3. června 2020 15:54 - Berlín

Německý fotbalový svaz (DFB) nebude trestat hráče, kteří v uplynulém bundesligovém kole vyslovili solidaritu se zabitým Afroameričanem Georgem Floydem. Kontrolní komise DFB dnes rozhodla, že s fotbalisty disciplinární řízení nezahájí.

 

Lars Baron, ČTK/AP

V minulém kole Weston McKennie ze Schalke, dortmundská dvojice Jadon Sancho a Ašraf Hakimí, Marcus Thuram z Mönchengladbachu a Anthony Modeste z Kolína nad Rýnem různými způsoby reagovali na úmrtí neozbrojeného černocha Floyda v Minneapolis, jemuž klečel několik minut na krku bělošský policista. Protože hráči svými činy porušili pravidla o zákazu politických gest, začala se tím zabývat kontrolní komise.

Ta nicméně rozhodla v intencích doporučení světové federace FIFA, jež v úterý vyzvala národní svazy, aby hráče za projevy proti rasismu netrestaly. Německá kontrolní komise uvedla, že její současné rozhodnutí se týká i případných gest solidarity v příštích kolech.

Kontrolní komise se bude zabývat vzkazy bundesligových hráčů

"Toto prozíravé rozhodnutí kontrolní komise vítám a jsem za něj moc rád," uvedl prezident německého svazu Fritz Keller a dodal, že DFB bojuje proti všem formám rasismu. "A proto máme k těmto činům hráčů respekt a pochopení."

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..