Bundesliga uvažuje o zmírnění pravidel, z tribun zmizí roušky

8. června 2020 19:01 - Kolín nad Rýnem

Německá fotbalová liga (DFL) uvažuje o zmírnění hygienických pravidel zavedených kvůli šíření koronaviru. Podle časopisu Kicker vedení DFL, sdružující dvě nejvyšší soutěže, vyslyší volání trenérů a funkcionářů a nebude vyžadovat u náhradníků sedících na tribuně roušky. Odstupy ale budou muset dodržovat dál.

 

Pool, Reuters

Pro uvolnění pravidel vzhledem k ustupující pandemii se vyslovilo už více bundesligových osobností. "Těžko se přijímá, že zatímco lidé v kavárně si mohou vypít svoje cappuccino bez ochrany úst, naši asistenti, náhradní hráči a my funkcionáři musíme na tribuně s velkými odstupy na čerstvém vzduchu sedět v rouškách," řekl sportovní šéf Leverkusenu a mistr světa z roku 1990 Rudi Völler.

Další zmírnění pravidel by se podle Kickeru mělo týkat médií. Zvýší se počet akreditovaných novinářů na stadionu (zatím deset) i fotografů (nyní tři).

Schick se zase trefil! Lipsko však doma opět ztratilo body. Šlágr vyhrál Bayern

Vedení DFL už zároveň přemýšlí o nové sezoně a možnosti, že by od ročníku 2020/21 mohli chodit na stadion fanoušci. "Už jsme zahájili rozhovory se spolkovým ministerstvem zdravotnictví s výhledem možnosti, že by byli na zápasy postupně vpouštěni diváci," citoval Kicker šéfa DFL Christiana Seiferta.

Německá bundesliga se v polovině května po koronavirové pauze rozběhla jako jedna z prvních v Evropě. Do konce prvoligové sezony zbývají sehrát čtyři kola.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..