Stuttgart měl pod hřištěm 18 bomb z války

31. května 2009 13:45 - STUTTGART

Osmnáct bomb z druhé světové války objevili dělníci během rozsáhlé rekonstrukce fotbalového stadiónu bundesligového klubu VfB Stuttgart. Pumy byly většinou vyhořelé a podle expertů nehrozilo žádné nebezpečí, i když některé ležely kousek pod hrací plochou.

"Domníváme se, že ty bomby byly svrženy v roce 1944 během anglického náletu na továrny Mercedes-Benz," řekl listu Bild odborník Günther Goedecke. Mercedes-Benz-Arena stojí právě na místech, kde se před 65 lety nacházely dílny slavné automobilky.

Ze stadiónu, kde loni hodila oštěpařka Barbora Špotáková světový rekord, už zmizela atletická dráha, která se na něj nevrátí. Hrací plocha klesne o téměř jeden a půl metru, proto nyní těžká technika odstranila dva metry zeminy do hloubky.

Rekonstrukce za více než 74 miliónů eur (dvě miliardy korun) bude pokračovat až do roku 2011, kdy se kapacita zvýší z nynějších 55 800 diváků na téměř 60 000. Mezitím bude klub českého záložníka Jana Šimáka na stadiónu hrát v omezeném provozu pro 41 000 fanoušků.

ČTK

Časová osa: Německo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..