Živě

Löw musí svazu vysvětlit debakl Němců ve Španělsku

23. listopadu 2020 13:02 - Berlín/Praha

Německý fotbalový svaz se bude po debaklu 0:6 se Španělskem v Lize národů zabývat budoucností národního týmu. Reprezentační trenér Joachim Löw dostal za úkol vypracovat analýzu, kterou manažer Oliver Bierhoff předloží vedení svazu na prosincové schůzce.

 

Michael Robert, ČTK

Löw vede německé fotbalisty čtrnáct let a v roce 2014 s nimi vyhrál mistrovství světa. Nyní však kvůli nevýrazným výsledkům čelí sílící kritice. Před týdnem v Seville jeho tým utrpěl nejtěžší porážku od roku 1931. Šedesátiletý kouč sice prohlásil, že z funkce odstoupit nehodlá, svaz se však rozhodl stav reprezentace řešit.

"Na schůzce 4. prosince proto Oliver Bierhoff předloží analýzu současného stavu národního týmu. Část se bude týkat porážky se Španělskem, ale bude nás také zajímat vývoj týmu za poslední dva roky," citovala agentura Reuters prohlášení německého svazu.

Německá megaostuda v Lize národů! Výhry slaví Francie i Portugalsko

"Trenérovi jsme dali dost času, aby se vyrovnal s obrovským zklamáním z vysoké porážky v Seville a mohl s chladnou hlavou a dopodrobna vyhodnotit její sportovní příčiny a také současnou situaci v národním týmu," přidal svaz s tím, že o závěrech z jednání bude informovat až posléze.

ČTK

Časová osa: Německo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..