Leverkusen - Hoffenheim 4:1Leverkusen porazil Hoffenheim a vede bundesligu, Schick asistoval

Berlín

Fotbalisté Leverkusenu i díky asistenci reprezentačního útočníka Patrika Schicka v německé lize porazili v neděli Hoffenheim 4:1 a vyhoupli se na první místo tabulky. Po 11 kolech vedou bundesligu o bod před obhájcem titulu Bayernem Mnichov.

V ligové sezoně dosud neporaženému Bayeru zařídil v úvodní půlhodině dvoubrankové vedení Leon Bailey. Jamajský útočník navázal na dva góly ze čtvrtečního utkání Evropské ligy proti Slavii (4:0).

Hosté, kterým chyběl zraněný český obránce Pavel Kadeřábek, snížili na začátku druhé půle díky Christophu Baumgartnerovi. Hned v 55. minutě ale Florian Wirtz po Schickově přihrávce zvýšil na 3:1. Hoffenheim už odpověď nenašel, navíc přišel o vyloučené Floriana Grillitsche a Stefana Posche. V nastaveném čase uzavřel skóre náhradník Lucas Alario proměněnou penaltou.

Šňůra Schalke se dál natahuje

Fotbalisté Schalke přišli ve třetí minutě nastavení o vítězství v Augsburgu, kde remizovali 2:2, a v německé lize nevyhráli už 27. zápas v řadě. Tradiční klub dál směřuje k antirekordu někdejšího týmu Tasmania Berlín, který před 55 lety v bundeslize odehrál 31 utkání bez vítězství.

Schalke, které čeká na výhru od ledna, začalo duel v Augsburgu hororově. Po deseti minutách se útočník Mark Uth tvrdě srazil hlavou s domácím Felixem Uduokhaiem a na chvíli upadl do bezvědomí. Po střetu dlouho ležel na trávníku, kde mu lékaři podali infúzi. Po převozu do nemocnice mu byl diagnostikován otřes mozku a hospitalizován zůstane minimálně do pondělí.

Ve 32. minutě si dal Suat Serdar vlastní gól a poslal do vedení Augsburg, který do dnešního zápasu vyhrál naposledy v říjnu. Hosté po přestávce získali díky vyloučení Floriana Niederlechnera početní výhodu, kterou využili k otočení skóre. Radost jim ale překazil v nastavení Marco Richter, který hlavičkou zblízka vyrovnal.

Schalke je dál poslední, Augsburg se posunul na desáté místo. Pouze z lavičky domácího týmu sledovali zápas brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý.

Německá fotbalová liga - 11. kolo
Augsburg - Schalke 2:2 (32. vlastní Serdar, 90.+3 Richter - 52. Raman, 61. Búžiláb)
Leverkusen - Hoffenheim 4:1 (4. a 27. Bailey, 55. Wirtz, 90.+1 Alario z pen. - 50. Baumgartner)