Jarolíma z Hamburku chce druholigový Mnichov 1860, ale platil by mu míň

18. listopadu 2011 11:01 - BERLÍN

Český fotbalový záložník David Jarolím, který dostal od bundesligového Hamburku svolení v zimě odejít do jiného týmu, by mohl zamířit do druholigového Mnichova 1860. Podle mnichovského deníku Merkur se s Jarolímovým manažerem už sešel sportovní ředitel mnichovského klubu Florian Hinterberger a listu potvrdil velký zájem o služby dvaatřicetiletého exreprezentanta, který v Hamburku plní už jen roli náhradníka.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

"Tento typ hráče by pro nás byl ideální. Chybí nám někdo na černou práci," uvedl Hinterberger. "Jarolím je dříč, který udává na hřišti tón a směr. Takový, kdo se vydá z posledního, když je potřeba," vychválil přednosti bývalého kapitána Hamburku, který bude moct i přes platný kontrakt v zimě odejít zadarmo.

Jen za čtvrtinu platu

"Otázka je, zda si ho budeme moct dovolit a zda bude Jarolím připraven hrát za čtvrtinu svého obvyklého platu," není si Hinterberger jistý příchodem českého defenzivního středopolaře, který podle Merkuru v Hamburku pobírá ročně 800.000 eur (20,4 miliónu Kč) čistého.

Prezident Mnichova 1860 Dieter Schneider tomu však věří i na základě zkušenosti s dřívějším přestupem bývalého Jarolímova spoluhráče Collina Benjamina. "S Benjaminem se nám taky podařilo vejít se do našich platovým možností," poznamenal.

Pro Jarolíma by přesun do Mnichova nebyl cestou do neznáma. Dříve působil v mládežnických výběrech slavnějšího Bayernu Mnichov, za který nastoupil i k jednomu zápasu, a poté tři sezóny hrál v nedalekém Norimberku. Za Hamburk nastupuje od roku 2003 a klub s ním poskočení hráčské kariéry počítá jako s trenérem mládeže.

V Mnichově 1860 by nebyl prvním Čechem. V minulosti za aktuálně osmý tým druhé německé ligy hráli bývalí reprezentanti Roman Týce a Tomáš Votava nebo Michal Kolomazník.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..