Leverkusen - Freiburg 1:2 Leverkusen se střídajícím Schickem se v bundeslize trápí

28. února 2021 19:58 - Berlín

Fotbalisté Leverkusenu se střídajícím reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem ve 23. kole německé ligy doma podlehli Freiburgu 1:2 a jsou na šestém místě tabulky. Trápící se Bayer vyhrál jediné z posledních devíti soutěžních utkání.

Thilo Schmuelgen, Reuters

Freiburg poslal do vedení na začátku druhé půle Ermedin Demirovič po přihrávce Lucase Hölera, který za chvíli přidal druhou branku. V 70. minutě krátce po Schickově příchodu na hřiště sice snížil Leon Bailey, ale Leverkusen, který ve čtvrtek vypadl z Evropské ligy s Young Boys Bern, už ani přes závěrečný tlak na body nedosáhl.

Hoffenheim s dalším českým reprezentantem bekem Pavlem Kadeřábkem v Berlíně s Unionem remizoval 1:1 a je na jedenácté příčce. V deváté minutě se jako první trefil domácí Max Kruse z pokutového kopu, za dvacet minut srovnal vlastní brankou Nico Schlotterbeck.

Lucas Alario (vpravo) z Leverkusenu v souboji s Lukasem Kublerem z Freiburgu.

Třináctý Augsburg vyhrál na stadionu předposlední Mohuče 1:0 gólem Andreho Hahna z 25. minuty. Na lavičce hostů, kteří naplno bodovali po čtyřech kolech, zůstali brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý, záložník Jan Morávek nebyl ani mezi náhradníky.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:
Union Berlín - Hoffenheim 1:1 (9. Kruse z pen. - 29. vlastní Schlotterbeck)
Mohuč - Augsburg 0:1 (25. Hahn)
Leverkusen - Freiburg 1:2 (70. Bailey - 50. Demirovič, 61. Höler).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.