Bayern - Stuttgart 4:0Lewandowski vystřílel Bayernu hattrickem další výhru

Ani brzké oslabení nezastavilo v 26. kole německé fotbalové ligy Bayern Mnichov a už vůbec ne jeho kanonýra Roberta Lewandowského. Polský reprezentant a suverénně nejlepší střelec soutěže nasázel hattrick a lídr tabulky porazil 4:0 Stuttgart, ačkoliv hrál už od 12. minuty bez vyloučeného Alphonsa Daviese. Lewandowski se osamostatnil s 271 góly na druhém místě bundesligové statistiky za legendárním Gerdem Müllerem (365).

Robert Lewandowski (vpravo) z Bayernu se raduje po jednom z gólů proti Stuttgartu s Leonem Goretzkou.

Davies oslabil domácí tým po tvrdém šlapáku, Bayern ale paradoxně do jedenácti minut po vyloučení nastřílel tři góly. K trefě Serge Gnabryho se přidal dvěma zásahy Lewandowski, který nejprve usměrnil do sítě střílený centr z levé strany a následně se prosadil hlavou po přihrávce zprava.

Polský kanonýr dal třetí gól v 39. minutě a hattrick zkompletoval v druhém domácím utkání po sobě. S 35 trefami překonal osm kol před koncem svůj osobní rekord z minulé sezony. Pouze Gerd Müller nasázel v jednom ročníku bundesligy více branek (40). Bayern vítězstvím udržel čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.

Třetí Wolfsburg si poradil 2:1 s Brémami, za které odehráli celý zápas Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Werder prohrál podruhé za sebou a Pavlenka inkasoval oba góly už v prvním poločase. Nejprve ho nešťastně hlavou překonal spoluhráč Josh Sargent a poté přidal zblízka 17. gól v sezoně Wout Weghorst. Krátce před pauzou už jen snížil Kevin Möhwald.

"Vlci" vyhráli osmý z posledních deseti zápasů a dál ztrácejí šest bodů na Lipsko. Brémy jsou v neúplné tabulce dvanácté.

Frankfurt i díky dvěma trefám Andreho Silvy zdolal 5:2 Union Berlín a drží čtvrtou příčku zajišťující účast v Lize mistrů. Šest branek padlo v úvodním dějství. Silva se s 21 góly dělí o druhé místo v tabulce střelců s Erlingem Haalandem, jehož dvě trefy nepomohly Dortmundu k vítězství v Kolíně nad Rýnem a Borussia jen remizovala 2:2. Norský útočník zachránil Dortmundu alespoň bod v 90. minutě.

Borussia ztrácí na Frankfurt už čtyři body, bodově ji navíc může dotáhnout šestý Leverkusen, pokud v neděli porazí Herthu Berlín.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Bayern Mnichov - Stuttgart 4:0 (18., 23. a 39. Lewandowski, 22. Gnabry)
Brémy - Wolfsburg 1:2 (45. Möhwald - 9. vlastní Sargent, 42. Weghorst)
Eintracht Frankfurt - Union Berlín 5:2 (2. a 41. Silva, 35. vlastní Andrich, 39. Kostič, 90.+2 Chandler - 7. a 45.+3 Kruse)
Kolín nad Rýnem - Dortmund 2:2 (35. Duda z pen., 65. Jakobs - 3. a 90. Haaland)
Schalke - Mönchengladbach 0:3 (15. Stindl, 63. Leiner, 72. Elvedi)