Šéf německého fotbalu vyzval k vyloučení účastníků Super ligy ze všech soutěží

20. dubna 2021 14:27 - Berlín/Praha

Předseda německého fotbalového svazu Fritz Keller vyzval k vyloučení dvanácti účastníků Super ligy ze všech ostatních soutěží. Zpět by byli přijati až poté, co si vytvoření uzavřené soutěže rozmyslí.

 

Susana Vera, Reuters

Super ligu založilo dvanáct velkoklubů z Anglie, Itálie a Španělska. Od počátku jsou terčem ostré kritiky a hrozí jim přísné sankce od UEFA. O jejich případném vyloučení z domácích soutěží i možném zákazu reprezentace pro hráče by měla unie rozhodovat v pátek.

"Všichni včetně jejich mládežnických týmů by měli být vyloučeni ze všech soutěží do té doby, dokud nezačnou myslet na fanoušky, díky nimž se z nich staly velkokluby, a ne na vlastní peněženky," citoval Kellera twitterový účet německého svazu.

Šéf UEFA Čeferin o Super lize: Všichni děláme chyby, vzpamatujte se!

"Sobecké chování těchto dvanácti klubů nemá nic společného se sportem, který jsme si jako děti zamilovali," uvedl čtyřiašedesátiletý Keller. "Fotbal je otevřený a je pro všechny. Uzavřená Super liga je jen pro superbohaté a superbezohledné," dodal.

ČTK

Časová osa: Německo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..