Živě

Hrrr na ně! Fotbalisté velkoklubu utíkali před běsnícími fanoušky

21. dubna 2021 18:00 - Schalke/Praha

Jeden z nejslavnějších německých klubů zažívá zřejmě nejhorší chvíle v historii. Fotbalisté Schalke totiž po prohře na hřišti Bielefeldu 0:1 definitivně spadli do druhé ligy. Několik stovek fanoušků jim pak připravilo drsné přivítání. Zasypali je nadávkami i kanonádou vajec.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

Incident, který se odehrál v nočních hodinách u Veltins-Areny v Gelsenkirchenu musela řešit policie. Klub jednání svých fanoušků odsoudil. „I když chápeme vztek fanoušků, nikdy nebudeme akceptovat ohrožení bezpečnosti hráčů či zaměstnanců," uvedl klub v oficiálním prohlášení.

Takový úpadek jednoho z nejlepších německých týmů si jen málokdo dokáže vysvětlit. Po jednatřiceti letech v nejvyšší lize, účasti v osmifinále Ligy mistrů či druhému místu v tabulce hned za Bayernem v sezoně 2017/18, si tak celek zahraje pouze druhou bundesligu.

Kvůli sestupu tak přijdou diváci o jeden z nejatraktivnějších duelů mezi Schalke a Dortmundem. Fanoušci hráčům připravili před stadionem ostré přivítání. Začali po nich házet vejce a zasypali je lavinou nadávek. Hráči byli nuceni utéct.

Schalke v aktuálním ročníku nejvyšší německé soutěže získalo pouhých třináct bodů z 30 zápasů. Vyhrát zvládlo v sezoně pouze dvakrát, proti Augsburgu (1:0) a na začátku roku si poradilo s Hoffenheimem 4:0.

bp, Sport.cz

Časová osa: Německo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..